March 2, 2021

Sportowe Podkarpacie

podkarpacieLIVE

Zmiany w League 2! Obie drużyny będą także mogły poprowadzić licencjonowanych trenerów UEFA A.

1 min read

Na pewno! Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział zmiany w II lidze. Jak się okazało, więcej trenerów będzie miało szansę pracować na tym poziomie od nowego sezonu.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, powiedział, że zmiany w II lidze czekają nas od sezonu 2020/21. Dzięki tej decyzji więcej trenerów będzie miało szansę rozpocząć pracę na tym poziomie. Jak to jest możliwe? Licencja UEFA A uprawnia do kierowania drużynami trzeciego poziomu. Obecnie wymagana jest licencja UEFA PRO.

Przepis ten został przyjęty na dzisiejszym posiedzeniu Rady PZPN. Jak czytamy również na oficjalnej stronie federacji, zarząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął również m.in. Szacunki budżetu PZPN na 2021 rok. Prezes PZPN w kategoriach U-11 i U-12.

Do tej pory trenerzy nie mieli takiej możliwości, ale chcemy ułatwić najzdolniejszym trenerom dostęp do pracy w piłce nożnej na wyższym poziomie. Zmiana uchwały doprowadzi również do większej rywalizacji, a co za tym idzie wzrostu poziomów – powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Leave a Reply