March 2, 2021

Sportowe Podkarpacie

podkarpacieLIVE

Najlepsze sporty zimowe dla Polaków

4 min read

Wreszcie nadeszła zima, pora roku, kiedy każdy chce się schować w domu z kocem i gorącą herbatą i poczytać lub obejrzeć. Tegoroczna zima zachęca nas do pozostania w domu i spędzenia czasu z rodziną i na przykład oglądania sportów zimowych.

Polacy kochają sporty zimowe i zakłady sportowe. W Polsce popularne są nie tylko zdrapki, ale także zakłady typu VulkanBet. W końcu wszyscy kochamy sukcesy naszych sportowców. Budzi naszą dumę, radość i wiele innych emocji. Często jest spięta i powoduje złość i rozczarowanie w chwilach niepowodzenia.

Polacy lubią oglądać konkurencję innych. Popularność sportów zimowych nie spada, a kibice mogą wybierać spośród wielu sportów, które mogą oglądać i obstawiać u legalnych bukmacherów.

Polacy kochają sporty zimowe i zakłady sportowe. W Polsce popularne są nie tylko zdrapki, ale także zakłady typu VulkanBet. W końcu wszyscy kochamy sukcesy naszych sportowców. Budzi naszą dumę, radość i wiele innych emocji. Często jest spięta i powoduje złość i rozczarowanie w chwilach niepowodzenia.

Polacy lubią oglądać konkurencję innych. Popularność sportów zimowych nie spada, a kibice mogą wybierać spośród wielu sportów, które mogą oglądać i obstawiać u legalnych bukmacherów.

Skoki narciarskie

  • Skoki stały się polską dyscypliną narodową po tym, jak Adam Małysz zaczął odnosić sukcesy w skokach narciarskich.
  • Małysz oglądały całe rodziny, niezależnie od tego, czy lubiły sport, czy nie.
  • Niezrównany Małysz był jednym z najlepszych skoczków, z którym nie mogli sobie równać nawet tacy skoczkowie jak Martin Schmitt, Sven Hannawald czy Janne Ahonen.
  • To właśnie Adam Małysz zaszczepił w Polakach zamiłowanie do skoków narciarskich.
  • Po występach Adama Małysza w całym kraju doszło do małego hałasu.
  • Małysze zastępuje obecnie Kamil Stoch.

Dziś również możemy liczyć na sukces nie tylko jednego skoczka, ale całej drużyny. Oprócz Stocha mamy jeszcze Piotra Żyl i Dawida Kubackiego.

Polscy skoczkowie należą do faworytów w każdych zawodach. To niewątpliwie utalentowani sportowcy, ale nie są tak medialni jak Małysz. Potrafią dostarczyć wiele emocji, a Piotr Żyła podbija serca nie tylko swoimi osiągnięciami sportowymi.

Miejmy nadzieję, że wkrótce media ponownie zainteresują się skoczkami i że Polacy ponownie zgromadzą swoje rodziny przed telewizorem, aby oglądać skoki. Bo naszym skoczkom nie brakuje profesjonalizmu i wielkich sukcesów.

Jednak prawdopodobnie nie będziemy mogli bezpośrednio uczestniczyć w turniejach w tym roku. Możliwe, że niektóre konkursy również zostaną odwołane, a większość z nich odbędzie się bez publiczności. Musimy tylko oglądać skoki w internecie lub kanałach telewizyjnych.
Jednak nie każdy decyduje się na oglądanie skoków. Co piąty Polak potrafi jeździć na nartach i chce jeździć na nartach zimą. Dziś coraz więcej osób jeździ na nartach w polskich górach.
Narciarstwo to sport, który wymaga od nas specjalnego sprzętu, ale dzięki obecnemu rozwojowi dyscypliny istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu odpowiedniego sprzętu i zaplecza. Do tego ceny są dość przystępne, są zdecydowanie dużo tańsze niż w Alpach.

Hokej na lodzie

Kolejnym sportem, który Polacy lubią zimą, jest hokej. Prawdą jest, że mecze hokeja odbywają się w halach sportowych, a turnieje można rozgrywać przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Dzisiejsi kibice mają dostęp do transmisji z wielu rozgrywek i lig, od Polskiej Ligi Hokejowej, poprzez NHL, po najlepsze ligi europejskie. Dany sport zespołowy nie jest tak popularny jak skoki narciarskie, ale zawsze może się zmienić.

W sezonie 2020/2021 odbywają się obecnie mecze Polskiej Ligi Hokejowej. Znajdziemy drużyny z Krakowa, Katowic, Nowego Targu, Tychów i innych miast. W ostatnim czasie JKH GKS Jastrzębie dochodzi do zwycięskiej serii, która ma już przewagę nad GKS Tychy. Zespół GKS Katowice jest w dość solidnej formie.
Jak widać, polski hokej ma się dobrze, mecze trwają, a drużyny walczą o jak najlepsze miejsca w lidze. Mecze w sieci możemy oglądać niemal codziennie. Ponadto turniej EIHC odbędzie się na lodowej powierzchni Jantoru w dniach 17-19 grudnia, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Łotwą i Węgrami, a mecze będą transmitowane w TVP Sport i Polskihockey.tv.

Łyżwiarstwo

Nie da się ukryć, że nikt w Polsce nie wyobraża sobie zimy, a zwłaszcza Bożego Narodzenia, bez jazdy na łyżwach. To na lodzie poczujesz świąteczną atmosferę tego wspaniałego okresu przy świątecznej muzyce i grzanym winie.

Niestety profesjonalne łyżwiarstwo nie jest w Polsce popularne. Jest też bardzo niedofinansowany, a spore fundusze dla Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego pochodzą z imprez, szkoleń itp.

Mimo to Polacy często wybierają łyżwiarstwo jako zimową zabawę. W Polsce znajdziesz wiele obiektów oferujących jazdę na łyżwach. Trzeba też zdać sobie sprawę, że tutaj, podobnie jak podczas jazdy na nartach, nie potrzebujesz własnego sprzętu. Większość lodowisk oferuje wynajem łyżew.

Na niektórych lodowiskach można również korzystać z instruktorów. Lodowiska są również bezpieczne dla dzieci, większość miejsc oferuje lodowiska.

Tegoroczny sezon zimowy będzie zupełnie inny od poprzedniego. Głównie ze względu na powszechną pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia. Jednak światło w tunelu pozwala na uprawianie sportów zimowych na świeżym powietrzu.

Leave a Reply