Zwycięstwo w ostatnim meczu fazy zasadniczej! Developres SkyRes Rzeszów pokonał Volley Wrocław

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Volley Wrocław 3:1 na wyjeździe. Był to ostatni mecz fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. MVP została Agnieszka Rabka.

Początek meczu nie zapowiadał szybkiego zwycięstwa Developresu, który nie dał po sobie poznać, że jest faworytem spotkania. Drużyny w wyniku licznych błędów rzeszowianek utrzymywały się na tym samym poziomie punktowym. W końcówce seta przyjezdne straciły jednak jakąkolwiek skuteczność, co spowodowało przegranie przez nie partii do 21.

Kolejne wejście na boisko stanowiło kontynuację dobrej passy wrocławianek. W momencie, gdy wygrywały 3:0 trener Developresu wprowadził do gry 4 rezerwowe, dzięki czemu walka stała się bardziej zaciekła i już w niedługim odstępie czasu przyjezdne prowadziły 5 punktami.

Trzeci set rozpoczął się prowadzeniem rzeszowianek, które mimo odwrócenia sytuacji punktowej w połowie gry, szybko wróciły na dobre tory i po ciężkiej walce z gospodyniami zwyciężyły przewagą 2 punktów.

Ostatnia partia z początku była wyrównana. Kiedy przyjezdne miały 3 punkty przewagi, gospodynie pokazały swoją siłę zdobywając 6 punktów z rzędu. Ekipa z Rzeszowa wzięła się jednak szybko za odrabianie strat i ostatecznie zwyciężyła Volley do 20.

Volley Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 1:3

(25:21, 19:25, 23:25, 20:25)

Volley Wroclaw: Gajewska, Rasińska, Soter, Łozowska, Murek, Porokar, Pancewicz (libero), Gancarz, Wołodko, Irzemska, Piśla.

Developres SkyRes Rzeszów: Barakova, Zaroślińska-Król, Witkowska, Hawryła, Mlejnkova, Janewa, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Blagojević, Żabińska, Rabka, Hatala, Tokarska.