„To zwycięstwo potrzebne nam było jak woda rybom” – triumf Asseco Resovii podczas pierwszego spotkania KMŚ

Thibault Rossard poprowadził Resovie do zwycięstwa. (fot. Resovia archiwum)

Pierwsze spotkanie Klubowych Mistrzostw Świata 2018  zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Asseco Resovia wygrała w pięciosetowym meczu z Sadą Cruzeiro.

Rzeszowianie pomimo trudności w lidze doskonale poradzili sobie z brazylijskim klubem. Jednak początek pierwszego seta nie zapowiadał się dla nich kolorowo. Klub znad Wisłoka tracił sześć punktów do znakomicie startujących gości. Sadę udało się wyprzedzić dopiero w końcówce partii, co  mimo zaciekłej walki nie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Polegli oni 23:25.

Po ponownym rozpoczęciu gry Resovia zdała się być bardziej pewna siebie.  Tym razem to ona wyszła szybko na sześciopunktowe prowadzenie i zakończyła seta 25-18.Trzecie wyjście na boisko sprawiło, że obie drużyny walczyły o każdy punkt dużo zacieklej, co ostatecznie dało zwycięstwo rzeszowianom 25:23.Od początku kolejnej partii prowadziła Resovia, jednak Sada nie próżnowała  i szybko odrobiła trzypunktową przewagę rywala. W rezultacie pokonała ona gospodarzy 26-24.

Podczas całego  tie-breaka swoją siłę pokazywali głównie Brazylijczycy. Gdy została wypuszczona pierwsza piłka meczowa wydawało się, że Resovia jest bez szans. Rzeszowianie jednak walczyli do samego końca, odrobili stracone punkty i  zakończyli spotkanie zwycięstwem 17:15. „Na szczęście to my zachowaliśmy dużo więcej zimnej krwi w piątej partii, mimo że źle rozpoczęliśmy,  zakończyliśmy z przytupem.  Sami nie wiemy jakim potencjałem dysponujemy, ale po dzisiejszym spotkaniu można uznać, że przyzwoitym. Na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo- tak komentował sukces po meczu Marcin Możdżonek- W obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy to zwycięstwo było potrzebne jak woda rybom. Ten turniej traktujemy jako oczyszczenie, okazję na przełamanie się, aby pokazać kibicom, że umiemy grać na dobrym poziomie i wymazać to co miało miejsce wcześniej”.

Kolejny mecz Asseco Resovii już w środę.

Asseco Resovia- Sada Cruzeiro 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 24:26, 17:15)

Asseco Resovia: Shoji, Schulz, Rossard, Mika, Możdżonek, Smith, Perry (libero) oraz Lemański.

Sada Cruzeiro: Isac, F. Kreling, Sander, Evandro, Le Roux, Rodriguinho, Serginho (libero) oraz Filipe, Leonardo, Sandro, Luan.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi