Zwycięstwo Asseco Resovii nad aktualnym mistrzem Polski

Asseco Resovia fot. facebook

Asseco Resovia Rzeszów pokonała PGE Skrę Bełchatów w niedzielnym meczu na Hali Podpromie. MVP został Thibault  Rossard.

Dobry start zanotowali  siatkarze z Bełchatowa. Przewaga 3 punktów zdobyta na początku meczu utrzymywała się przez większą część seta i z czasem wzrosła do 5. Sytuacja stała się napięta w samej końcówce partii, kiedy to gospodarze rozpoczęli gonitwę o wynik i zremisowali do 23.  Ostatecznie szala zwycięstwa  przechyliła się jednak w stronę gości, którzy wygrali z przewagą 2 punktów.

Kolejne wejście na boisko całkowicie zmieniło sytuację. Asseco Resovia  rozpoczęła walkę o setowy remis i już po chwili prowadziła 5 punktami. Przewaga jednak szybko rosła, po kilku akcjach wynosiła 9 punktów. Ostatecznie gospodarze rozgromili rywali 25-17.

W trzecim secie rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Mimo że Skra dobrze zaczęła partię, to już po 2 akcjach została dogoniona przez Pasy. Nie trzeba było długo czekać na odzew Resovii. W ciągu kilku chwil wyszła na 4 punktowe prowadzenie. Ostatnie kilka piłek dodało więcej emocji kibicom Bełchatowa. Drużyna Skry próbowała dogonić gospodarzy, jednak nie była na tyle silna i przegrała ostatecznie do 23.

Dwie dobre zagrywki Marcina Możdżonka rozpoczęły kolejną partię gry. Z początku Pasy nabierały przewagi, jednak w 9 punkcie Skra zremisowała z gospodarzami i do ostatnich piłek nie odpuszczała. Pod koniec seta jednak goście musieli uznać wyższość  Asseco Resovii.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3-1

(23-25, 25-17, 25-23, 25-23)

Asseco Resovia Rzeszów: Rossard, Schulz, Buszek, Możdżonek, Smith, Kozub, Masłowski (libero)

PGE Skra Bełchatów:  Łomacz, Kłos, Katić, Orczyk, Kochanowski, Teppan, Piechocki (libero)