Zwycięski sparing Asseco Resovii. Pokonali Stade Poitevin Volley-Ball

Asseco Resovia pokonała 3-1 Stade Poitevin Volley-Ball w sparingu. Rzeszowianie wykorzystali przerwę w rozgrywkach Plus Ligi i zagrali towarzysko z ekipą z Francji. Przed meczem oficjalnie podziękowano Jochenowi Schöpsowi za sześć lat gry w ekipie Resovii. Ponadto zbierano pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Asseco Resovia do wtorkowego sparingu przystąpiła bez Thibault Rossarda oraz Jakuba Jarosza. Obu zawodnikom trener Gheorghe Cretu dał odpocząć. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wypracowali sobie przewagę. W końcówce do pracy zabrali się siatkarze Stade Poitevin Volley-Ball i doprowadzili do remisu (21-21). Ostatecznie Resovia wygrała tego seta 25-23.

W drugiej partii ponownie lepiej spisywali się na początku gospodarze, ale ich przewaga nie była duża. Set kończył się grą na przewagi, którą wygrali siatkarze z Francji i po dwóch setach było 1-1 w meczu.

W trzecim secie lepiej od początku prezentowali się przyjezdni, jednak przy stanie 15-20 Resovia zabrała się do pracy i przechyliła tego seta na swoją korzyść. „Pasiaki” wygrały 25-23.

W ostatniej odsłonie wtorkowego sparingu Cretu dał zagrać Nicolasowi Szerszeniowi, Kawice Shoji oraz Marcinowi Modżonkowi. Szczególnie dobrze prezentował się ten pierwszy z wymienionych. Czwarty set miał najmniejszą dramaturgię. Gospodarze prowadzili od początku do końca. Ostatecznie wygrali 25-19 i w całym meczu 3-1.