Znany kolarz wystąpi w Tour de Pologne

Peter Sagan wystąpi w Tour de Pologne, jest to świetna wiadomość dla kibiców kolarstwa w całej Polsce, a także w Rzeszowie gdzie odbędzie się jeden z etapów TdP.

Peter Sagan decyzją jury został zdyskwalifikowany z tegorocznego Tour de France, po incydencie z Markiem Cavendishem. Według sędziów Sagan wypchnął Cavendisha w bandy okalające trasę przejazdu. W związku z tym Saganowi brakuje dni startowych i kolarz grupy Bora-Hansgrohe zawita do Polski. Będzie to jego powrót po 6 latach do TdP.

– Chociaż od mojego ostatniego występu w Tour de Pologne minęło już sześć lat, to nigdy nie zapomnę jak się czułem w 2011 roku stojąc na podium w Krakowie w żółtej koszulce. Było to moje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ważnego, etapowego wyścigu i jedno z najpiękniejszych przeżyć dla młodego kolarza. – mówi Peter Sagan cytowany przez serwis nowiny24.pl
Organizatorzy TdP tak samo są zadowoleni, ponieważ występ takiego zawodnika jak Sagan podniesie i tak wysoką już rangę zawodów. Czesław Lang wspomina, że jego zwycięstwo w 2011 roku było niesamowite i było początkiem jego wspaniałej kariery. Podobnie rzecz się miała z Marcelem Kittelem czy Danielem Martinem, dla których Tour de Pologne był trampoliną do wielkich wyczynów w świecie kolarstwa. Co potwierdza tylko tezę, że Tour de Pologne jest wyścigiem, który odkrywa gwiazdy.
Z ogromną radością mogę ogłosić, że wystartuję w tegorocznej edycji Tour de Pologne i nie mogę się doczekać fascynującego tygodnia w Polsce. Do zobaczenia za dwa tygodnie w Krakowie – kończy Sagan.
Przypomnijmy, że 74. Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca a zakończy 4 sierpnia. A  5. Etap, który odbędzie się 2 sierpnia będzie miał metę w Rzeszowie. Etap ten będzie liczył 130 km. Kolarze ruszą wtedy z Olimpu Nagawczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi