Zmarł Zygmunt Rysz. Był w przeszłości prezesem Karpat Krosno


W czwartek rano zmarł Zygmunt Rysz, były prezes Karpat Krosno oraz wieloletni naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki krośnieńskiego magistratu.

Zygmunt Rysz miał 67 lat. Pochodził z Wałbrzycha, ale przez wiele lat związany był z Krosnem. W przeszłości był również prezesem trzecioligowych Karpat Krosno. Po za tym mieszkańcy Krosna znali go  jako wieloletniego naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki.  Zaledwie półtora roku temu przeszedł na zasłużoną emeryturę. Mimo to, wciąż żył sprawami miasta.

– Zygmunt potrafił rozruszać każde towarzystwo, był strasznie pogodnym i ciepłym człowiekiem, umiał przełamać lody. Na naszym ostatnim opłatkowym spotkaniu zaprezentowaliśmy kolędę, którą wspólnie napisaliśmy -mówi o nim przyjaciel Zbigniew Kasiński cytowany przez portal krosno24.pl

Pogrzeb Zygmunta Rysza odbędzie się w sobotę 30 grudnia. O godz. 10.30  odbędzie się msza żałobna w kościele p.w. św. Piotra i św. Jana z Dukli  przy ul. Wyszyńskiego w Krośnie, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz komunalny.

 

 

Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zmarł Zygmunt Rysz. Był w przeszłości prezesem Karpat Krosno

zaloguj się

masz newsa? wrzuć go do nas!

Nie masz konta?
rejestracja

zresetuj hasło

Wróć do
zaloguj się

rejestracja

zarejestruj się i stwórz lub dołącz do grupy, która Cię interesuję

Captcha!
Wróć do
zaloguj się