Zapowiedź meczu KSM Krosno – PSŻ Naturalna Medycyna Poznań

hepnar.pl

KSM Krosno już w niedzielę 16 lipca podejmie PSŻ Naturalna Medycyna Poznań w ramach 10. kolejki 2.ligi żużlowej. Mecz ten zdecyduje o awansie do play-off.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Poznaniu góra był PSŻ Naturalna Medycyna Poznań. Pokonali KSM Krosno w stosunku 49 do 41. Wydatnie w tym wyniku pomógł krośnianom Damian Dróżdż, który uzyskał wtedy 14 „oczek”. Tym razem Drożdża nie będzie, ponieważ ma swoje obowiązki w Ekstralidze w barwach Betardu Sparty Wrocław.

Trener Stanisław Kępowicz desygnował to samo zestawienie, co przez cały sezon. Jest w nim również Ilja Czałow, który jeździ w tym sezonie w kratkę. Jednak wpadki zdecydowanie częściej przydarzają mu się w meczach wyjazdowych. W poprzednim domowym meczu „Wilków” był liderem zespołu i przyczynił się do ważnego zwycięstwa nad Stal-Met Kolejarzem Opole.

Działacze klubu z Krosna liczą na przebudzenie Wojciecha Lisieckiego, który jako jedyny z Wilków ma lepszą średnio biego-punktową na wyjazdach niż na torze w Krośnie. Co więcej, aby KSM Krosno wygrał ten mecz potrzebne jest przebudzenie Adriana Bialka, który początek sezonu miał fantastyczny. Później zanotował upadek i po upadku jego forma nie jest już tak dobra.

Nikt z ekipy Tomasza Bajerskiego jeszcze na torze w Krośnie nie jeździł. Będzie to ciężkie spotkanie dla poznaniaków, ponieważ do tej pory nie idzie im za dobrze na wyjazdach. Władimir Borodulin jest podobnym przypadkiem do Ilii Czałowa. U siebie jest zupełnie innym zawodnikiem niż na wyjazdach. Natomiast dla Fredrika Jacobsena, lidera drużyny z Poznania mecz w Krośnie będzie przetarcie przed finałem Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Po tym meczu będzie wiele wiadomo w kontekście play-off. Drużyna, która przegra będzie miała ciężką sytuację i prawdopodobnie będzie musiała obejść się smakiem play-offów.

PSŻ Naturalna Medycyna Poznań

1. Władimir Borodulin
2. Marcel Kajzer
3. Mateusz Borowicz
4. Daniel Pytel
5. Frederik Jakobsen
6. Przemysław Liszka

KSM Krosno

9. Mariusz Fierlej
10. Wojciech Lisiecki
11. Mariusz Puszakowski
12. Ilja Czałow
13. David Bellego
15. Adrian Bialk

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi