Zapowiedź meczu Arge Speedway Wanda Kraków – Stal Rzeszów

Stal Rzeszów w najbliższą niedziele uda się do Nowej Huty. Przeciwnikiem „Żurawi” będzie Arge Speedway Wanda Kraków. W pierwszym meczu w kwietniu przy ul. Hetmańskiej 69 Stal pokonała Wandę 53-37.

Stal Rzeszów jedzie na mecz z Arge Speedway Wanda Kraków co najmniej po punkt bonusowy. Zaliczkę mają sporą, ponieważ w kwietniu na własnym torze pokonali Wandę aż 53-37.

Najlepiej punktującymi zawodnikami wśród gospodarzy byli wówczas Niklas Porsing i Dawid Lampart. Co ciekawe tego pierwszego nie ma w awizowanym składzie gości. Jednak na szczególną uwagę zasługuję fakt, że Patryk Wojdyło uzyskał wtedy 9 punktów oraz 2 bonusy. Był to najlepszy mecz w karierze 18-latka.

W ekipie z Nowej Huty prym wiódł wtedy Mateusz Szczepaniak, zdobywca 14 punktów i 1 bonusa. Dotrzymywał mu kroku Patrik Hougaard, który wywalczył 11 punktów. Formacja młodzieżowa Wandy Kraków zdobyła wówczas 1 punkty.

Stal Rzeszów w ostatniej kolejce pokonała z bonusem Polonię Bydgoszcz, dzięki czemu przeskoczyła bydgoszczan w ligowej tabeli. Do 6. Wandy Kraków tracą jednak aż 6 punktów, gdyby rzeszowianom udało się wygrać w Nowej Hucie sprawa jazdy w barażu byłaby nadal otwarta.

Jeśli natomiast podopieczni Janusza Stachyry przegrają w Krakowie, prawdopodobnie będą zmuszeni wystąpić w październikowym dwu meczu z wice mistrzem 2. ligi.

Początek spotkania o godzinie 14:45.

Stal Rzeszów

1. Josh Grajczonek
2. Marcel Szymko
3. Erik Riss
4. Jake Allen
5. Dawid Lampart
6. Wiktor Lampart

Arge Speedway Wanda Kraków

9. Rasmum Jensen
10. Nikolaj Busk Jacobsen
11. Ernest Koza
12. Claus Vissing
13. Mateusz Szczepaniak
14. Szymon Szlauderbach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi