Zagłębie Lubin pewnie pokonało piłkarzy ręcznych Stali Mielec

Zagłębie Lubin na własnym parkiecie pewnie pokonało piłkarzy ręcznych Stali Mielec.

W meczu 5 kolejki PGNiG Superligi mielecka stal udała się na wyjazdowe spotkanie do Lubina.

Początek spotkania w wykonaniu teamu z Mielca wyglądał obiecująco i dawał nadzieję na ciekawe widowisko oraz co ważniejsze także na zdobycz punktową.

Wynik tego pojedynku otworzył Łukasz Janyst, a chwilę później drugą bramkę dorzucił Matej Sarajlić.

Początek meczu mógł być jeszcze bardziej okazały dla ekipy przyjezdnych jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Wiktor Kawka a karnego na bramkę nie potrafił zamienić strzelec pierwszego gola w tym spotkaniu, Janyst.

Po imponującym początku w wykonaniu mielczan spotkanie wyrównało się a do 19 minuty spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie choćby dwubramkowego prowadzenia.

Na przerwę w dobrych nastrojach schodziła jednak ekipa byłego reprezentanta polski Bartłomieja Jaszki, niezła końcówka pierwszej połowy w wykonaniu miejscowych pozwoliła nieco odskoczyć od ekipy Stali Mielec.
Do przerwy 19:15.

Druga odsłona tylko w pierwszych minutach miała wyrównany przebieg.
Od 40 minuty spotkanie toczyło się już tylko pod dyktando ekipy z Zagłębia.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym spotkaniu okazał się Arkadiusz Moryto rzucając dla swojej ekipy 10 bramek któremu wtórował zdobywca 8 goli Jan Czuwara.

Dla ekipy biało-niebieskich najwięcej bramek rzucili Wiktor Kawka i Łukasz Janyst, jednak ich bramki na niewiele się zdały a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Zagłębia Lubin 40:28.

Zagłębie Lubin  – SPR Stal Mielec – 40:28 (19:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek 4, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 1, Gębala 4, Szymyślik 1, Pietruszko 3, Czuwara 8 (2/2), Moryto 10 (2/2), Dawydzik, Da Silva Mollino 4