WKS Śląsk Wrocław zdominowany przez Siarkę Tarnobrzeg

W 6. kolejce spotkań 1. ligi mężczyzn WKS Śląsk Wrocław przegrał z Siarką Tarnobrzeg 73:100.

WKS Śląsk Wrocław rozpoczął spotkanie z dużym animuszem prowadząc na początku spotkania 5:0.

Po połowie pierwszej części spotkania nadal prowadzili nad zespołem z naszego województwa 14:10, jednak ekipa Siarki szybko dogoniła rywali ostatecznie wygrywając 1 kwartę 25:23.

2 i 3 część spotkania to prawdziwa demonstracja sił w wykonaniu Siarki Tarnobrzeg która w tym spotkaniu była wyraźnie lepsza od zespołu z Wrocławia.

O ile w drugiej odsłonie spotkania ekipa „wojskowych” walczyła jeszcze jak równy z równym tak w 3 kwarcie była jedynie tłem dla Siarki zdobywając 8 punktów, pozwalając jednocześnie rywalom  na 3-krotnie większą zdobycz punktową.

Przy tak ogromnym prowadzeniu 70:44 ekipa WKS-u w ostatnich 10 minutach mogła jedynie walczyć  o honor i zdobycie chociaż 1 kwarty na swoją korzyść.

„Siarkowcy” kontrolując przebieg ostatniej partii nie zamierzali oddać inicjatywy rywalom ani na chwilę i tą część spotkania także wygrali, tym razem prowadząc minimalnie 30:29.

Ostatecznie WKS Śląsk Wrocław okazał się bardzo gościnny dla zespołu Siarki Tarnobrzeg i pozwolił rywalom na łatwą wygraną 73:100 tracąc po raz drugi z rzędu na własnym obiekcie 100 punktów.

Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Piotr Niedźwiedzki który zdobył dla swej ekipy 24 oczka.
Na wyróżnienie z pewnością zasługują również Jakub Stanios i Jakub Zalewski którzy zdobywali kolejno 19 i 16 punktów dla swojego zespołu.

W ekipie WKS-u najwięcej punktów rzucili Aleksander Dziewa – 18, Jakub Musiał  – 15 oraz Marcin Bluma – 10.

WKS Śląsk Wrocław – Siarka Tarnobrzeg 73:100 (23:25, 13:21, 8:24, 29:30)

Punkty dla WKS: Dziewa 18, Musiał 15 (3), Bluma 10 (1), Mroczek-Truskowski 9 (2), Grzeliński 8 (2), Krakowczyk 6, Jakubiak 2, Michałek 2, Pławucki 2, Stawiak 1.

Punkty dla Siarki: Niedźwiedzki 24 (5), Stanios 19 (4), Zalewski 16 (2), Nowicki 12 (2), Sewioł 10, Rypiński 8 (2), Pabianek 6, Gazarkiewicz 5 (1).

Komisarz: Jan Gandor Sędziowie: Dariusz Nejman, Michał Trypuć, Bartłomiej Chodorowski