Wilki Morskie Szczecin lepsze od Miasta Szkła Krosno

(fot. Dariusz Błażejowski)

Wilki Morskie Szczecin pokonały Miasto Szkła Krosno po bardzo emocjonującym meczu.

Miasto Szkła Krosno uległo Wilkom Morskim Szczecin na wyjeździe. Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie padło aż 60 punktów i zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem gospodarzy (31:29).

W drugiej odsłonie spotkania lepiej prezentowali się podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa i w pewnym momencie wyszli nawet na 14 punktowe prowadzenie. Jednak podkarpacki zespól zniwelował stratę dzięki „trójce” Marcina Sroki.

Po zmianie stron to krośnianie przejęli inicjatywę osiągnęli przewagę i zanotowali serię 17:2 i wyszli na prowadzenie, które chwilę później stracili. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno wygrało trzecią kwartę i znacznie zmniejszyło straty do gospodarzy.

Na decydującą kwartę zmobilizowani wyszli podopieczni Kamila Piechuckiego. Zaraz na początku kwarty odzyskali prowadzenie w meczu. Co więcej uzyskali przewagę 14-sto punktową (81:67). Jednak znać o sobie dała krótka ławka rezerwowych. W siedmiu krośnianie nie dali rady faworyzowanym przed meczem gospodarzom.

Wilki Morskie Szczecin – Miasto Szkła Krosno 101:96 (31:29, 23:16, 19:25, 28:26)