Warta Zawiercie pokonała Asseco Resovię na inaugurację Plus Ligi

Asseco Resovia już w pierwszej kolejce przegrała pierwszy mecz w Plus Lidze. Ich oprawcą została Warta Zawiercie, która wygrała 3-2.

W pierwszym secie Warta Zawiercie po emocjonującej batalii wygrała 25-23 z Asseco Resovią. W drugiej odsłonie goście na początku wypracowali sobie przewagę, która kontrolowali aż do końca i doprowadzili do wyrównania w meczu.

Po dłuższej przerwie gospodarze nie dali szans podopiecznym Andrzeja Kowala. Warta pokonała „Pasiaków” 25-19. Kolejna partia padła łupem Asseco Resovii, którzy wygrali 25-21 i byliśmy świadkami tie-breaka.

W decydującej partii Resovia prowadziła już 12-6, ale ostatecznie w meczu inauguracyjnym Plus Ligi wygrała Warta Zawiercie. Gospodarze w tie-breaku wygrali 15-13.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13)