Uniwersytet Rzeszowski wygrywa EUSA 2017!

W dniach 26.06 – 02.07 w Rzeszowie odbywały się Uniwersyteckie Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet i mężczyzn.

Do Rzeszowa przyjechało 17 drużyn reprezentujących uniwersytety z całej Europy. Razem z gospodarzami, tworzyli oni rozgrywki 12 zespołowe (mężczyźni) i 9 zespołowe (kobiety).

Lepiej poszło Rzeszowskim chłopakom, którzy po ćwierćfinałowych bojach z rodzimą Politechniką z Poznania i półfinałowym pojedynkiem przeciwko serbskiej ekipie z Nis awansowali do finału. Tam już czekali zawodnicy z francuskiego uniwersytetu z Tuluzy i ten mecz zapamiętają wszyscy zebrani na Rzeszowskiej Hali Podpromie na długo. Pierwszy set, nie bez problemów, padł łupem Francuzów (25:21). W drugim mieliśmy istny roller-coster emocji, wielkie comebacki i niesamowitą gre Kuby Peszki. Najpierw wspaniała pogoń Rzeszowian i doprowadzenie ze stanu 13:18 do 20:20, następnie kolejna pogoń i ze stanu 21:24 doprowadzenie do gry na przewagi. Gra trwała ponad 15 minut, a skończyła się wynikiem 35:33 dla Rzeszowian.

Taka gra kosztowała obie ekipy wiele sił, których więcej zachowali zawodnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego, wygrywając 3 seta do 17 (25:17). Ostatnia partia to znowu gra nerwów i gra na przewagi w końcówce, zakończona zwycięstwem miejscowych zawodników 29:27.

Złoty medal w rywalizacji mężczyzn przypadł gospodarzom – zawodnikom Uniwersytetu Rzeszowskiego, srebrny powędrował do zawodników Uniwersytetu z francuskiej Tuluzy, a brąz przypadł graczom z serbskiego Nis.

Skład Uniwersytetu Rzeszowskiego: Kamil Durski, Jakub Peszko, Rafał Matuła, Paweł Rusin, Dawid Wiczkowski, Piotr Pękala, Mateusz Kowalski, Kamil Długosz, Daniel Gąsior, Ernest Plizga, Patryk Kozdroń, Paweł Stabrawa, Kamil Dembiec, Tomasz Głód

W rywalizacji kobiet, zawodniczki z Rzeszowa dzielnie walczyły o każdy punkt, jednak w ostatecznym rozrachunku zajęły 5 miejsce. Zawody rozgrywane w Rzeszowie padły łupem rumuńskiego Uniwersytetu z Bacau, który w finale pokonał zespół z Uniwersytetu Bordeaux (Francja). Trzecie miejsce przypadło Uniwersytetu Technologicznemu z Eidhoven (Holandia).

72 thoughts on “Uniwersytet Rzeszowski wygrywa EUSA 2017!

1. Pingback: Google
  2. Pingback: lube for anal sex
  3. Pingback: podcast
  4. Pingback: home decor inspo
  5. Pingback: sbobet online
  6. Pingback: Walmartone login
  7. Pingback: hasta karyolası
  8. Pingback: male stroker