Udana inauguracja rozgrywek dla Futsal Team Przeworsk, który pokonał Vivaldi Chuwdu Dukla

W środowy wieczór, rozgrywki podkarpackiej drugiej ligi futsalu zainaugurowały ekipy Futsal Team Przeworsk oraz Vivaldi Chuwdu Dukla. Spotkanie stało na dobrym poziomie, ale po końcowym gwizdku to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Pierwsza bramka tego spotkania padła dopiero w 18. minucie, bowiem wcześniej obie ekipy zorganizowały festiwal niewykorzystanych sytuacji. Dobry dzień mieli golkiperzy obydwu drużyn. Jako pierwsi do bramki trafili zawodnicy Futsal Team Przeworsk, a golkipera przyjezdnych pokonał Radosław Salwach. Po bramce miejscowi poszli za ciosem i nie minęła minuta, a znowu cieszyli się z bramki, tym razem za sprawą Daniela Ostrzywilka.

To podrażniło ekipę Vivaldi Chuwdu Dukla, która za sprawą Krystiana Frączka po chwili złapała kontakt. Do przerwy więcej bramek już nie padło i w lepszych humorach do szatni schodzili gospodarze. Po zmianie stron niezbyt wiele się zmieniło na parkiecie. każda z drużyn walczyła, a bramki padały jak na lekarstwo.

W 26. minucie było już 3-1, a z bramki po raz drugi cieszył się Damian Ostrzywilk. Trzy minuty później czwartego gola zdobył Patryk Broda i miejscowi mogli poniekąd odetchnąć. Gości z Dukli stać było tylko na jeszcze jedno trafienie, które należało do Krystiana Frączka.

Na kilka minut przed końcem przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza, jednak szczelna obrona przeworszczan spisała się na medal.

Futsal Team Przeworsk – Vivaldi Chuwdu Dukla 4-2 (2-1)

1-0 Radosław Salwach (18)

2-0 Damian Ostrzywilk (18)

2-1 Krystian Frączek (19)

3-1 Damian Ostrzywilk (26)

4-1 Patryk Broda (29)

4-2 Krystian Frączek (36)

Futsal Team Przeworsk: Wołowiec, Pawlik – Broda, Vatsyak, Wojtas oraz Salwach, Duży, Ostrzywilk, Kijanka, Najsarek

Vivaldi Chuwdu Dukla: Bogacz – Krzywda, Mierzejewski, Stodolak, Wajs, Prętnik, Konrad Rymarczyk, Karol Rymarczyk, Zima, Frączek

Sędziowali: Jan Gawle oraz Paweł Charchut (Rzeszów)