Trójka sportowców z Podkarpacia pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang!


58 sportowców będzie reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Wśród nich barwy naszego kraju reprezentować będzie trójka sportowców z Podkarpacia.

Źródło: facebook, konto Eweliny Marcisz

Ewelina Marcisz, biegaczka narciarska, zawodniczka klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne, w sztafecie, razem z Justyną Kowalczyk, Kornelią Kubińską i Sylwią Jaśkowiec na Mistrzostwach Świata w Falun 2015 roku zajęły rewelacyjne 5 miejsce. Ewelina podczas Olimpiady wystąpi ponownie w sztafecie, a e główną jej konkurencją będzie bieg na 10km.

 

Piotr Michalski, zdobywca złotego medalu podczas Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim które odbywały się 16-17 grudnia poprzedniego roku, to zawodnik Sanockiego Górnika. Piotr to utalentowany, 23 letni zawodnik, z którym wiązane są szanse medalowe w dystansach 500 i 1000 metrów a także w biegu drużynowym.

 

Katarzyna Bachleda-Curuś, podobnie jak Piotr Michalski, to wychowanka SKŁ Górnik Sanok. Najbardziej doświadczona w polskiej ekipie łyżwiarek szybkich zawodniczka to czterokrotna olimpijka ale przede wszystkim dwukrotna medalistka olimpijska. Koronną konkurencją Katarzyny jest bieg na 1500m a razem z Luizą Złotkowską, Natalią Czerwonką i Magdalena Czyszczoń będą bronić srebrnego medalu z IO w Soczi.

Igrzyska rozpoczynają się 9 lutego i potrwają do 25 lutego. Relacje z Igrzysk zapewnia TVP i Eurosport.


Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trójka sportowców z Podkarpacia pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang!

zaloguj się

masz newsa? wrzuć go do nas!

Nie masz konta?
rejestracja

zresetuj hasło

Wróć do
zaloguj się

rejestracja

zarejestruj się i stwórz lub dołącz do grupy, która Cię interesuję

Captcha!
Wróć do
zaloguj się