Sukcesy Polskich zawodników na XI Turnieju Słowian

XI Turniej Słowian w Tenisa Stołowego na Wózkach w Tarnobrzegu zakończył się sukcesem Polskich zawodników.

W turnieju singla, w klasie 2, zwycięstwo odniósł Jiri Suchanek (Czechy) pokonując w finale Rafała Czupera 3:0.
Mimo zwycięstwa w trzech setach, mecz stał na wyrównanym poziomie, a każdy set kończył się grą na przewagi. Brązowy medal w tej kategorii zajął Tomasz Jakimczuk pokonując 3:0 reprezentanta Romana Gulyka z Ukrainy.
W turnieju singla klas łączonych 3-5, wygrał Vasyl Petruniv z Ukrainy, który zwyciężył Krzysztofa Żyłkę 3:1. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał List, który w meczu o brąz pokonał Macieja Nalepke 3-1.

W turnieju Open po zwycięstwo sięgnął Krzysiek Żyłka, który w finale pokonał Maćka Nalepkę 3:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale Rafałowi Lisowi po zwycięstwie nad Darko Babiciem (Serbia) 3:1.
Turniej deblowy wygrała para Lis/Żyłka, po emocjonującym meczu z kolegami z reprezentacji Maćkiem Nalepką i Mariuszem Czerwińskim 3:2.

MVP Turnieju zostął wybrany Krzysztof Żyłka.