Stal Mielec uległa Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski w drugim sparingu

W ubiegły piątek Stal Mielec zagrała drugi sparing przed kolejnym sezonem PGNiG Superligi. Rywalem podobnie jak tydzień wcześniej Piotrkowianin, lecz tym razem miejscem spotkania była hala „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w Stali Mielec najwięcej bramek rzucali skrzydłowi, szczególnie Paweł Wilk, który zdobył przed przerwą aż 8 bramek. Pod koniec pierwszej odsłony mielecki zespół opadł z sił co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalskich i do przerwy było 17:13.

Po zmianie stron „Biało-Niebiescy” zaczęli lepiej grać w obronie, co bardzo szybko pozwoliło wyrównać rezultat spotkania. Trener Krzysztof Lipka dał zagrać wszystkim zawodnikom wzorem pierwszego meczu sparingowego. Ostatecznie drugi pojedynek obu zespołów w okresie przygotowawczym zakończył się wygraną Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:30, a bramkę na wagę zwycięstwa równo z syreną rzucił Roman Pożarek.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – SPR Stal Mielec: 31-30 (17-14)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Kowalczyk 2, Mróz 1, Urbański, Woynowski 2, Kaźmierczak, Swat 7, Góralski 2, Szczepaniak 2, Nastaj 2/1, Pożarek 3, Achruk, Makowiejew 1, Tórz 2, Rutkowski 4/1, Surosz 3.

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Krępa 1, Janyst 5/2, Mochocki 5, Sarajlić 3, Basiak 1, Skuciński 2, Chodara 1, Krupa 3, Ćwięka 1, Cuzić, Wilk 8/2.