SPR Stal Mielec po świetnym widowisku przegrała z Azotami Puławy

SPR Stal Mielec postawiła się Azotom Puławy. Przed meczem wydawać by się mogło, że faworyt może być tylko jeden. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, a środowe starcie było świetnym widowiskiem.

Jako pierwszy do siatki trafił Bartosz Jurecki, lecz bardzo szybko odpowiedział Tomasz Mochocki, który tuz przed meczem odebrał zegarek, jako nagrodę za najlepszego gracza grudnia w PGNiG Superliga.
Kolejne minuty toczyły się jednak pod dyktando gości, a nie do powstrzymania był Paweł Posiadło – zdobywca 9. trafień. W 19. minucie puławianie wyszli na prowadzenie 12:7 i wydawać by się mogło, że to będzie koniec emocji w tym meczu, lecz nic bardziej mylnego! Ambitna Stal walczyła do końca i ostatecznie obie drużyny do szatni schodziły przy wyniku 16:14 na korzyść podopiecznych Daniela Waszkiewicza.

Drugą odsłonę również lepiej zaczęły Azoty, a to za sprawą Marko Panicia, który trafił dwa razy pod rząd. Mimo straty czterech bramek Stal nadal walczyła i w 42. minucie mielczanie tracili już do rywali tylko jedną bramkę (20:21). Ogromna w tym zasługa świetnie dysponowanego tego dnia – Tomasza Wiśniewskiego, który momentami zamurowywał bramkę. Niestety pomimo kilku okazji “Czeczeńcy” nie zdołali wyrównać, i jak twierdzili po meczu, to własnie ten moment był kluczowy. Pięć minut przed końcem przy stanie 25:27 podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja opadli już z sił, co niestety spowodowane było krótką ławką. Azoty skrzętnie to wykorzystały i ostatecznie zwyciężyły 31:26, lecz kibice w Mielcu oklaskami pożegnali swoją drużynę, która już w najbliższą środę zmierzy się w Legionowie z tamtejszym KPR-em.

SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 26:31 (14:16)