SPR Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Lubin

SPR Stal Mielec jeszcze nie odniosła zwycięstwa w 2018 roku. W sobotę ulegli na własnym parkiecie Zagłębiu Lubin 26-33.

SPR Stal Mielec dobrze weszła w mecz. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Rudolf Cuzić, a następnie mielczanie objęli trzy bramkowe prowadzenie. Jednak im dalej w mecz tym lepiej grali piłkarze Zagłębia Lubin. Ostatecznie to „Miedziowi” schodzili na przerwę prowadząc 18-14.

Po zmianie stron Stal Mielec rzuciła się do odrabiania strat. Po pięciu minutach gry przy stanie 19-21 „Biało-niebiescy” stanęli przed szansą zdobycia bramki kontaktowej. Sędziowie uznali jednak, że piłka należy się przyjezdnym. Od tamtej pory Zagłębie przejęło kontrolę nad meczem i powiększało przewagę. Zawodnicy Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja nie potrafili się postawić i po raz kolejny w 2018 roku zeszli z parkietu pokonani. Warto dodać, że 15 bramek z 33 dla przyjezdnych zdobył Tomasz Moryto i jest to rekord PGNiG Superligi.

SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin 26:33 (14:18)