SPR Stal Mielec ograła Chrobrego Głogów

(fot.sprstal.mielec.pl)

SPR Stal Mielec pokonała Chrobrego Głogów w 14. kolejce PGNiG Superligi. Wspaniała postawa Stali w drugiej połowie meczu w obronie, goście rzucili tylko 6 bramek.

SPR Stal Mielec otworzyła wynik meczu po golu Wiktora Kawki, a chwilę później było 2-0 po bramce Łukasza Janysta. Goście się jednak nie poddawali. Następnie Chrobry Głogów wyszedł na trzy bramkowe prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się niewielkim prowadzeniem miejscowych.

W drugiej połowie byliśmy świadkami prawdziwego koncertu gry Stali Mielec. Gospodarze tego pojedynku w drugich trzydziestu minutach zdobyli aż 17 bramkę, a Chrobry zaledwie sześć i mecz zakończył się pogromem.

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 29:17 (12:11)

Stal: Lipka (16/32 – 50 proc.), Wiśniewski (0/1) – Kawka 8/3, Cuzić 7, Janyst 3/2, Chodara 2, Krupa 2, Krępa 2, Mochocki 1, Rusin 1/1, Skuciński 1, Wilk 1, Wypych 1, Basiak, Kłoda, Sarajlić
Karne: 6/7
Kary: 8 min. (Kawka, Krępa, Wypych, Kłoda – po 2 min.)

Chrobry: Stachera (14/42 – 44 proc.), Kapela (4/15 – 27 proc.) – Babicz 4, Gujski 3, Biegaj 3/1, Sadowski 3/1, Płócienniczak 2, Orpik 1, Świtała 1, Klinger, Krzysztofik, Kubała, Rydz, Tylutki, Zdobylak