SPR JKS Jarosław po zaciętym meczu przegrał z AZS Warszawa

Piłkarki JKS-u Jarosław przystąpiły do meczu z AZS Warszawa w osłabionym składzie. Zagrały jednak bardzo ambitnie i niewiele zabrakło do końcowego triumfu. Jednak z parkietu zeszły pokonane.

Mecz od pierwszej minuty był bardzo wyrównany, ale trochę lepiej zaczęły go szczypiornistki AZS-u Warszawa, wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Dobrze prezentowała się, szczególnie na początku gry, Angelika Luberecka. Następnie serią bramek popisała się Wioletta Nasiłowska.

Od początku spotkania pod ścisłą opieką rywalek była Natalya Turkalo, której trudno było oderwać się od personalnej obrony. W efekcie dużo więcej pracy z rozegraniem na boisku miały Magdalena Sestakova, Tatiana Ryshko i Katarzyna Łobaziewicz.

SPR JKS Jarosław miał przewagę dwóch a w drugiej połowie nawet trzech goli, jednak przyjezdne wykorzystując dwuminutowe wykluczenia doprowadzały do remisu. Gra bramka za bramkę trwała niemalże do samego końca. Dwie minuty przed końcem piłkarski AZS-u Warszwa wykorzystały grę w przewadze i wyszły na trzy bramkowe prowadzenie. Jarosławianki próbowały gonić, jednak zdołały zdobyć tylko jedną bramkę i mecz ostatecznie zakończył się dwu bramkowym zwycięstwem przyjezdnych.

Warto dodać, że w ekipie SPR-u JKS Jarosław nie wystąpiły Michaela Bajzova i Dagmara Kulpa, które doznały urazów tuż przed meczem. Ponadto trener Vit Teleky nie mogł skorzystać z kontuzjowanej Annamarii Musako, która jest kontuzjowana od dłuższego czasu.

SPR JKS JAROSŁAW – AZS AWF WARSZAWA 25-27 (13-13)

JKS: Huk – Bartoszek, Kozdrowicz, Luberecka 6, Łobaziewicz 2, Nasiłowska 7, Rygiel, Ryshko 1, Sestakova 3, Strzębała 1, Turkało 5, Wojtaszek.

Sędziowali: J. Czochara i M. Szpinda (Zamość).
Kary: 8 i 10 minut.
Widzów: 600.

Źródło: sprjksjaroslaw.pl/ własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi