SPR JKS Jarosław pokonał Sośnice Gliwice

fot. Krzystof Peszko /facebook.com/sprjksjaroslaw/

SPR JKS Jarosław pokonały Sośnice Gliwice 25-23 we własnej hali. Gliwiczanki to aktualne liderki 1 ligi. Do sobotniego meczu w Jarosławiu nie przegrały od 9 spotkań.

SPR JKS Jarosław zagrał w tym spotkaniu bez kilku podstawowych zawodniczek. Cały sezon ekipa Vita Telekyego zmaga się z brakami kadrowymi.

Mecz rozpoczął się od prowadzenie gospodyń, ale zawodniczki Sośnicy Gliwice zdołały odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem dwu bramkowym liderek tabeli 1 ligi z Gliwic.

Po zmianie stron Wioletta Nasiłowska wyrównała stan rywalizacji i gra toczyła się bramkę za bramkę. I tak było aż do stanu 18-18. Później jarosławianki podkręciły tempo zacieśniły szyki obronne wyszły na prowadzenie trzy bramkowe. Przyjezdne próbowały odrobić straty, udało im się zbliżyć na 1 bramkę przy wyniku 23-22, ale ostatecznie punkty zostały w Jarosławiu.

SPR JKS JAROSŁAW – SOŚNICA GLIWICE 25-23 (10-12)

SPR JKS Jarosław:
Musakova, Kulpa – Turkalo 4, Strzębała, Nasiłowska 7, Luberecka 6, Sestakova 5, Ryshko 1, Kozdrowicz 1, Łobaziewicz 1, Bartoszek, Rygiel, Moszkowicz, Wojtaszek.

Sośnica Gliwice:
Wróbel, Ziuziulewska – Abramowicz 8, Matter, Walentyńska, Walus 5, Kowalczyk 2, Krzymińska 1, Olejarczyk 1, Frątczak 3, Korbel, Kuźnik, Zwolenik 2, Platnitskaya 1.

Sędziowali: K. Jac i M. Wrona (Tarnów). Kary: 6 i 10 m.
Widzów: 650.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi