Sokół Łańcut znów zwycięski.

Sokół Łańcut w meczu 4 kolejki 1. ligi mężczyzn pewnie pokonał na swoim terenie Noteć Inowrocław.

Początek spotkania, które z powodu braku opieki medycznej rozpoczęło się pół godziny później, należał do zespołu KSK Noteć Inowrocław.

To goście rzucili pierwsze punkty tego spotkania i przez pierwsze 8 minut dominowali nad gospodarzami.
Sokół Łańcut w samej końcówce pierwszej odsłony zdołał dogonić rywala i na 1.24′ przed końcem na tablicy wyników widniał remis 14:14.

Ostatni fragment to popisowa gra w wykonaniu Sokoła w której to koszykarze z Łańcuta zdobyli 7 oczek oddając jedynie 2.
Wynik po 1 kwarcie 21:16.

Druga ćwiartka znów lepiej rozpoczyna się dla gości z Inowrocławia, znów to ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego zdobywa pierwsze 4 punkty.
Mimo kiepskiego początku, jak się później okazało była to najlepsza partia dla podopiecznych trenera Dariusza Kaszowskiego.

Dzięki agresywnej grze w obronie oraz dobrym rzutom zza linii  6,75m koszykarze z Łańcuta w pełni zdominowali przyjezdnych i  wygrali tą część spotkania 27:10.
Do przerwy 48:26.

Wynik z 1 połowy spotkania pozwolił na uspokojenie gry w szeregach Sokoła, którzy w zasadzie skoncentrowali się już na obronie wyniku.

KSK Noteć Inowrocław starał się jednak za wszelką cenę odrobić straty i zatrzeć kiepskie wrażenie z pierwszej części spotkania.
Udało się to tylko po części bowiem goście zdołali wygrać 2 ostatnie kwarty jednak nie na tyle wysoko by odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W całym spotkaniu najwięcej oczek dla gości rzucił Grzegorz Małecki 21, Jakub Krawczyk 13 i Adam Lisewski 11, a dla Sokoła Łańcut Bartłomiej Karolak 19, Marek Zywert 16 oraz Kamil Zywert 13.

Ostatecznie PTG Sokół Łańcut wygrał to spotkania 92:77 i mając jedno spotkanie więcej od reszty stawki jest liderem 1. ligi.

Sokół: Bartłomiej Karolak 19, Marek Zywert 16, Kamil Zywert 13, Maciej Klima 12, Adrian Warszawski 11, Artur Włodarczyk 10, Rafał Kulikowski 7, Maciej Parszewski 4, Jakub Błachowicz-Kiełb 0, Adrian Inglot 0.

Noteć: Grzegorz Małecki 21, Jakub Krawczyk 13, Adam Lisewski 11, Łukasz Paul 10, Rafał Malitka 8, Kamil Maciejewski 6, Kamil Michalski 5, Mateusz Marciniak 3, Seweryn Sroczyński 0, Damian Szczepanik 0.

Komisarz: Sławomir Benek Sędziowie: Adam Krasuski, Grzegorz Szeremeta, Rajmund Lewiński