Sokół Łańcut przegrał z Jamalex Polonią Leszno 75-82. Potrzebny będzie czwarty mecz

PTG Sokół Łańcut przegrał z Jamalex Polonią 1929 Leszno 75-82. Łańcucianie przegrali w trzecim meczu półfinałowym fazy play-off i w rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2-1 dla Sokoła. W niedzielę w Hali Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbędzie się czwarty mecz.

PTG Sokół Łańcut jako pierwszy zdobył punkty w trzecim meczu półfinałowym I ligi koszykówki. Jednak w pierwszej kwarcie zdecydowani lepsi byli koszykarze Jamalexu Polonii 1929 Leszno. Przyjezdni szybko osiągnęli przewagę pięciopunktową. Pod koniec kwarty jeszcze ją powiększyli i po pierwszych dziesięciu minutach było 28-18 dla Polonii Leszno.

W drugiej odsłonie meczu półfinałowego długo żadna z drużyn nie mogła zdobyć punktów. Dopiero po 1,5 minuty kosza trafili goście. Jednakże w drugiej kwarcie gospodarze odrobili część strat i do przerwy było 42-46.

Po przerwie gospodarze po raz pierwszy od pierwszej minuty wyszli na prowadzenie w tym meczu (48-46), ale nie potrafili go długo utrzymać. Ostatecznie w trzeciej kwarcie minimalnie lepsi byli goście i przed ostatnią kwartą prowadzili siedmioma punktami.

W ostatniej części gry Sokół Łańcut gonił przeciwników aż w końcu koszykarze Dariusza Kaszowskiego doprowadzili do remisu (75-75). Jednak od tej pory gra gospodarzy zacięła się i już więcej punktów Sokół nie zdobył. Natomiast goście trafili jeszcze parę razy i mecz zakończył się wygraną Jamalexu Polonii 1929 Leszno 82-75.

Warto dodać, że w drugim meczu półfinałowym Spójnia Stargard po dwóch dogrywkach pokonała GKS Tychy. Tym samym koszykarze ze Spójni awansowali do finału. W rywalizacji do trzech zwycięstw pokonali GKS 3-0.

PTG Sokół Łańcut – Jamalex Polonia 1929 Leszno 75-82 (18-28, 24-18, 16-19, 17-17)