Sokół Łańcut pokonał Śląsk Wrocław i został nowym liderem 1. ligi koszykówki

Sokół Łańcut pokonał Śląsk Wrocław w 15. kolejce 1 ligi koszykówki. Tym samym Sokół święta spędzi na czele tabeli.

Sokół Łańcut piorunująco rozpoczął mecz w liderem tabeli, Śląskiem Wrocław. Po pierwszej kwarcie było 29-11 dla podopiecznych Grzegorza Kaszowskiego. W drugiej kwarcie też gospodarze dorzucili kilka punktów i w pewnym momencie przewaga Sokoła wynosiła aż 23 punkty. Chwilę później Radosław Hyży wziął czas i po tym czasie Śląsk Wrocław odrabiał straty. Drugą kwartę goście wygrali 12 punktami.

Trzecia kwarta padła łupem również Śląska Wrocław. Goście wygrali jednym punktem (26-25) i przed decydującą partia było bardzo ciekawie w hali w Łańcucie, która była licznie wypełniona. Czwarta kwarta obfitowała w wielkie emocje, ale ostatecznie mecz wygrali gospodarze trzema punktami.

Rawlplug Sokół Łańcut – FutureNet Śląsk Wrocław 82:79 (29:11, 14:26, 25:26, 14:16)