Sokół Łańcut ograł Enea Kotwicę Kołobrzeg i wraca na podium

Sokół Łańcut po sobotnim zwycięstwie z WKS śląskiem Wrocław pokonał również Enea Kotwicę Kołobrzeg. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Dariusz Kaszowskiego wracają na podium 1 ligi koszykówki.

Sokół Łańcut od początku spotkania kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego nie pozwolili Enea Kotwicy Kołobrzeg na nawiązanie walki.

Pierwsza kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Koszykarze z Łańcuta rzucili aż 24 punkty, a goście zaledwie 15. W drugiej kwarcie co prawda jednym punktem (12-13) tryumfowała Kotwica Kołobrzeg, ale prowadzenie gospodarzy było wciąż okazałe.

Po zmianie stron znowu Sokół Łańcut przyśpieszył grę i wygrał aż dziesięcioma punktami trzecią kwartę. Tym samym losy pojedynku wydawały się rozstrzygnięte. Ostatnią kwartę wygrali przyjezdni, ale to Sokół Łańcut wygrał całe spotkanie 76-62.

Sokół Łańcut – Enea Kotwica Kołobrzeg 76-62 (24-15, 12-13, 22-12, 18-22)