Siatkarki Karpat Krosno z drugą wygraną z rzędu.

W 3. kolejce 1. ligi siatkarki Karpat Krosno pokonały u siebie zespół AZS AWF Warszawa 3:1.

Siatkarki AZS AWF Warszawa przyjechały do Krosna po pierwsze ligowe punkty, jednak to gospodynie z Krosna mimo iż do spotkania nie mogły przystąpić w optymalnym składzie, to po wygranej z PWSZ Tarnów były stawiane w roli faworytek.

Od samego początku spotkanie było wyrównane a gra błędów z obu stron doprowadziła do emocjonujących, zaciętych końcówek.

Ku uciesze kibiców w meczu nie brakowało także lepszych fragmentów gry gdzie punkty były zdobywane nie tylko w wyniku błędów własnych ale także bezpośrednio z zagrywki lub przez skuteczny blok.

W tym ostatnim elemencie najlepiej zaprezentowała się środkowa Karpat Krosno Aleksandra Muszyńska która zdobyła w ten sposób aż 6 punktów.

Na szczęście w tym starciu to siatkarki z naszego województwa 3 krotnie wychodziły obronną ręką i sięgnęły po komplet punktów.

Drużynę AZS AWF Warszawa stać było jedynie na ugranie w tym meczu tylko jednego seta.

Spotkanie mimo iż nie stało na najwyższym poziomie to z pewnością dzięki ciekawym końcówkom zapewniło kibicom sporo emocji.

Wygrana w tym meczu pozwoliła Karpatom zasiąść na 3 pozycji a ekipa z Warszawy jako jedyny zespół nadal pozostaje bez punktu i wciąż spoczywa na dnie ligowej tabeli.

 

Krosno Glass AZS PWSZ Karpaty – AZS AWF Warszawa 3:1 (25:20, 26:24, 23:25, 25:21)
Karpaty: Pietrzkiewicz, Urbanowicz, A. Mikołajewska, Stronias, Krochmal, Muszyńska oraz Bodasińska (libero), Szczyrba, Szcześnik, Wojnarowska.
Trener Tomasz Płaski.
AZS Warszawa: Wojtkiewicz, Trocińska, Lipińska, Słowik, Baranowska, Waszyńska oraz Dąbkowska (libero), Wysocka, Brzuzy, Laskowska, Łysiak.
Trener Andrzej Ojrzanowski.
Widzów 300.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi