Siatkarki Developresu Rzeszów nie dały wygrać ani seta Pałacowi Bydgoszcz

Developres Rzeszów gładko uporał się z siatkarkami Pałacu Bydgoszcz. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba było zaledwie trzy sety. Adela Halić została wybrana MVP meczu.

Developres Rzeszów pokonał Pałac Bydgoszcz 3-0 w wyjazdowym meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Już od pierwszych minut meczu dominacja rzeszowianek nie podlegała dyskusji. Spotkania rozpoczęło się od prowadzenia przyjezdnych 5-0. Później przewagę tę jeszcze powiększały przyjezdne i ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wysoką wygraną Developresu 25-15.

Druga partia od początku była nieco bardziej wyrównana. Po czternastu piłkach na tablicy wyników było 7-7. Jednak wtedy Developres za sprawą asów serwisowych Jeleny Blagojević odskoczył na 6 punktowe prowadzenie, którego nie oddały przyjezdne do końca seta.

Po długiej przerwie lepiej w trzecią partię weszły gospodynie, które prowadziły już 4-2. Przy wyniki 10-6 Lorenzo Micelli wziął czas i pobudził swoje zawodniczki, które zabrały się za odrabianie strat. Ostatecznie żaden z zespołów nie odpuścił i doszło do gry na przewagi. Przy stanie 24-25 Natalia Misiuna nie trafiła w boisko, dzięki temu Developres Rzeszów wygrał w trzecim secie 26-24 i w całym meczu 3-0.

Najlepszą siatkarką tego spotkania uznana została przyjmująca Developres Rzeszów – Adela Halić.

KS Pałac Bydgoszcz – Developres Rzeszów 0:3 (15:25, 18:25, 24:26)