Siarka Tarnobrzeg nieznacznie słabsza od lidera

W meczu 11 kolejki 1.ligi mężczyzn Siarka Tarnobrzeg po fantastycznym, pełnym emocji spotkaniu nieznacznie przegrała z liderem ze Stargardu 80 : 86.

Spotkanie pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a ekipą Spójni Stargard już przed meczem zapowiadało się na dla podopiecznych Arkadiusza Papki na to z kategorii arcytrudnych, bowiem zespół przyjezdnych jeszcze w tym sezonie nie zaznał goryczy porażki.

Faworyt więc był tylko jeden, nie mniej jednak Siarkowcy swoją ambitną postawą pokazali że również mają ochotę na zwycięstwo.

Pierwsza część spotkania miała bardzo wyrównany przebieg ale to jednak goście zdobyli w niej 3 oczka więcej wygrywając ją ostatecznie 26:23.

Jeszcze bardziej wyrównana była kolejna odsłona którą z kolei jednym oczkiem wygrali koszykarze Siarki Tarnobrzeg.

Najważniejsza dla losów spotkania okazała się 3 kwarta w której to zespół z województwa podkarpackiego zaprezentował się najsłabiej i pozwolił przeciwnikom odskoczyć na 8 punktów.

W ostatniej fazie meczu gospodarze ambitnie rzucili się do odrabiania strat.
Na nieco ponad minute przed zakończeniem spotkania na tablicy wyników widniał remis 80:80.

Zespół Spójni Stargard udowodnił że nie przypadkowo znajduje się na samym czubie ligowej tabeli.
Pomimo dramatycznej końcówki spotkania podopieczni Krzysztofa Koziorowicza zachowali zimną krew i dzięki dwóm celnym trafieniom zza linii 6,75m wygrali spotkanie 86:80.

Siarka Tarnobrzeg – Spójnia Stargard 80:86 (23:26, 20:18, 14:20, 23:21)

Siarka: Zalewski 20, Czyżnielewski 14, Stanios 12, Długosz 8, Niedźwiedzki 8, Sewioł 8, Nowicki 6, Gazarkiewicz 2, Pabianek 2.                                                                                                                        Trener: Arkadiusz Papka

Spójnia: Pabian 26, Bręk 16, Czujkowski 12, Dymała 10, Pytyś 8, Fraś 6, Koziorowicz 5, Raczyński 3.
Trener: Krzysztof Koziorowicz

Komisarz: Wiesław Nowakowski Sędziowie: Michał Kuzia, Mateusz Skorek, Tomasz Sawicki