Sebastian Brocki strzela i Heiro Rzeszów wygrywa 5-1 z Berlandem Komprachcice

Sebastian Brocki był szefem dzisiejszej imprezy, bowiem to on otworzył wynik spotkania i na koniec przypieczętował zwycięstwo swojej ekipy. Heiro Rzeszów pokonało ekipę Berlanda Komprachcice aż 5-1.

Pierwsza bramka dla miejscowych padła już w 5 minucie, a Sebastian Brocki wyprowadził Podkarpackie Dziki na prowadzenie. Pomimo wielu akcji z obu stron, jak się później okazało, był to jedyny gol w pierwszej połowie meczu. W drugiej połowie goście szybko strzelają gola, bowiem w 23. minucie niepotrzebna strata Ireneusza Depty i po chwili bezradny w tej sytuacji Krystian Kozak musiał wyjmować piłkę z siatki.

W 24. minucie Sebestian Fedan podał z pierwszej piłki do wychodzącego na czystą pozycję Pawła Hadego i ten tylko dostawia nogę, strzelając gola na 2:1. Futsaliści Heiro Rzeszów mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale  Paweł Hadego dwa razy uderzył w słupek. Co nie udało się wcześniej, udało się w 33. minucie, kiedy Barłomiej Przybyło bardzo mocnym strzałem z dalszej odległości pokonuje bramkarza gości.

Drużyna Berlandu Komprachcice od tego momentu zaczęła coraz częściej grać z wycofanym bramkarzem, starając się zmienić wynik meczu. Zaskoczyć się jednak nie dał, fenomenalnie dysponowany tego dnia bramkarz miejscowych, Krystian Kozak. Na pochwałę zasługuje także cała obrona Heiro, która nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł drużynie z Komprachcic, sami punktując na koniec przyjezdnych jeszcze dwa razy. Najpierw w 36. minucie Jakub Wdowik, a na koniec w 40. minucie wynik meczu ustalił Sebastian Brocki.

Był to ostatni mecz Heiro w tym roku i ostatni mecz pierwszej rundy sezonu. Heiro na półmetku zmagań 1. Polskiej Ligi Futsalu zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 pkt.

Już w najbliższy weekend, od  14 do 16. grudnia, również w hali przy ul. Miłocińskiej 42, będziemy świadkami zmagań 32 drużyn z całej Polski i zagranicy, w tym m. in. drużyny z Węgier, Słowacji i Ukrainy w 11. edycji Heiro Futsal Cup – Międzynarodowego Turnieju Futsalu.

Heiro Rzeszów – Berland Komprachcice 5-1 (1-0)