Rozpoczynają się Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce

26 listopada rozpoczynają się FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn, Polska 2018. Dla kibiców siatkówki będzie to tydzień sportowych emocji. Drużyny przyjechały już do Płocka i Rzeszowa, gdzie rozpoczęły treningi przed jutrzejszymi meczami.

W Płocku zagra grupa A  w następującym składzie drużyn: PGE Skra Bełchatów (POL), Zenit Kazań (RUS), Fakel Novy Urengoy (RUS), Cucine Lube Civitanova (ITA).

W Rzeszowie zagra grupa B w następującym składzie drużyn: Asseco Resovia  (POL), Trentino Diatecx (ITA), Khatam Ardakan  (IRI), Sada Cruzeiro (BRA).

Mecze rozgrywane będą o godz. 17.30 i 20.30 w hali na Podpromiu w Rzeszowie i w ORLEN Arenie w Płocku.

Trentino Volley, Angelo Lorenzetti – I trener  

“Skupiamy się na dobrym wyniku, to jest najważniejsze. Nasz klub ma bardzo ważną historię w klubowych mistrzostwach świata, więc cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Możemy obiecać, że damy z siebie wszystko na co nas stać i mamy nadzieję, że pokonamy rywali.  Wiemy, że w turnieju grają najlepsze kluby świata i chcemy udowodnić, że nie jesteśmy tutaj bez powodu. Naprawdę chcemy pozostać w Polsce do niedzieli”

 Asseco Resovia Rzeszów, Gheorghe Cretu – I trener

“Jako drużyna możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby grać jak najlepiej. Wiemy, że gramy przed własną publicznością i to jest dla nas wielkim wsparciem. Ten turniej nie tylko jest dla drużyny, ale i fanów siatkówki w Rzeszowie.  Atmosfera na meczach w Rzeszowie jest niesamowita. Radość i emocje kibiców dostarczają mi wiele energii. Nie mamy presji z powodu kibiców, to oni są dla drużyny motywatorem, dla  nich gramy i wiemy, że chcą, abyśmy wygrywali. Zrobimy wszytko, aby ich uszczęśliwić”

 Khatam Ardakan, Abbasali Mirhosseini

“Cieszymy się, że jesteśmy w Polsce, szczególnie na tym turnieju. To wiele dla nas znaczy ponieważ po raz pierwszy zagramy w Polsce. Wiemy, że siatkówka jest w Polsce bardzo popularna, spotkaliśmy już wielu fanów, gratulujemy Polsce i Polakom, że są pełni pasji!

Na pewno naszym celem jest uzyskanie najlepszego możliwego wyniku. Niestety tuż przed przed wyjazdem z powodu kontuzji nie przyjachało z nami 3 graczy. Postaramy się grać w miarę naszych możliwości jak najlepiej, chcemy mieć poczucie że daliśmy z siebie wszystko”.

 Sada Cruzeiro, Marcelo Mendez – I trener

To największy turniej dla klubów, dołożymy wszelkich starań, aby wygrać, wiemy, że nie będzie to łatwe. Mamy nowy zespół, zmieniliśmy wielu graczy, ale zrobimy wszystko, aby grać do końca.

Wszystkie zespoły są trudne, wiemy,  że Trentino jest faworytem, ale nie  wiemy do końca co się wydarzy. To jest sport, bywa zaskakujący.

Być w Polsce to wielka przyjemnność, jesteśmy po raz drugi w Polsce w tym turnieju. Cieszymy się, że tu wróciliśmy, gratulujemy organizatorom. To kraj siatkówki! Czujemy to I jesteśmy szczęśliwi, że znowu tu jesteśmy.

PGE Skra Bełchatów, Roberto Piazza – I trener

“Chcemy zagrać w tym turnieju najlepiej. Jeśli nie grasz na 100%, nie możesz myśleć o zdobyciu mistrzostwa. Więc chcemy grać tak dobrze, jak tylko potrafimy. Każdej drużyny możemy się tutaj obawiać, tak jak i pozostali mogę się nas obawiać. Zagramy przeciwko wyjątkowym drużynon, jak Cucine Lube Civatonova czy Zenit Kazań, ale i Fakieł Nowy Urengoj. Te drużyny  mają wspaniałych zawodników. Teraz nie myślę o innych, chcę się skupić na naszym zespole i realizować nasz plan”

 Cucina Lube Civitanova, Giampaolo Medei – I trener

Najtrudnieszy mecz to ten pierwszy, na pewno pierwszy mecz jest bardzo ważny. Nasza grupa jest bardzo wyrównana, wszystkie cztery drużyny są bardzo silne. Jutro chcemy wygrać, to jest dla nas bardzo ważne. Jeśli zaczynasz z przegranym meczem w ternieju, dojść do końca będzie bardzo trudne”

 Zenit Kazań, Wladimir Alekno – I trener

“Pierwszy mecz gramy przeciwko Fakiel Nowy Urengoj, to będze bardzo ważny mecz. Oczekuję od drużyny, aby stanowili jedną prawdziwą drużynę w grze i aby wspólnie pokazali na co ich stać”

Fakiel Nowy Urengoj, Camilo Placi – I trener

“Zawsze pierwszy mecz jest najważniejszy, a potem drugi jest najważniejszy i trzeci i kolejny, aż do finału. Naszym celem jest finał i będziemy grać tak, aby zagrać w finale”.

FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata organizowane są po raz drugi w Polsce, w trzech miastach: grupa A Płock, grupa B Rzeszów, finał zostanie rozegrany w Częstochowie. Przez tydzień (26 listopada – 2 grudnia) kibice będą mogli zobaczyć najlepsze kluby świata. Zdobywcą Pucharu Klubowych Mistrzostw Świata w roku 2017 była drużyna z Rosji – ZENIT Kazań.

Bilety możecie kupować na www.eBilet.pl!

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi