Rewolucja w Mieście Szkła Krosno. Janusz Walciszewski, prezes: „Był to dla nas bardzo ciężki sezon, ale dużo się nauczyliśmy.”


Prezes Miasta Szkła Krosno – Janusz Walciszewski opowiada o planach na najbliższą przyszłość klubu oraz o tym, że niektórzy zawodnicy go zawiedli. Miasto Szkła Krosno zajęło przed ostatnie miejsce w tabeli Energa Basket ligi i klub czeka prawdziwa rewolucja.

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy. Kto będzie trenerem Miasta Szkła?
Mamy czterech kandydatów. Będziemy chcieli za kilka tygodni podjąć ostateczną decyzję. Dotychczasowy trener – Kamil Piechucki również otrzymał od nas ofertę. Nie wiem czy wyrazi chęć prowadzenia naszej drużyny, ale jest w gronie osób, które zaprosiliśmy do przedstawienia nam swojej koncepcji zespołu.

Są to sami Polacy?
Zgadza się, są to Polacy. Chcemy iść w tym kierunku, aby trener z naszego kraju prowadził zespół. Jeżeli nie uda nam się porozumieć, to będziemy rozważać inne kierunki. Polski szkoleniowiec jest jednak priorytetem.

Kto zostanie w klubie?

Ważne umowy z klubem mają dwaj zawodnicy: Damian Pogoda oraz Nick Madray, który dostarczył swoje dokumenty i w wakacje dostanie polski paszport. Resztę koszykarzy wybierze nowy szkoleniowiec. Krajowi gracze mają szansę zostać, a z obcokrajowców wstępną ofertę otrzymał od nas tylko Peter Alexis.

A JayVaughn Pinkston?

JayVaughn nie jest zainteresowany grą w Krośnie. Szuka nowego zespołu. Jest to zawodnik, który przyszedł do nas, aby się wypromować i pokazać się na rynku. Agenci szukają mu klubu z wyższej półki.

Finansowe możliwości klubu będą większe niż sezon wcześniej?

Nie mogę jeszcze tego zagwarantować. Chciałbym mieć większy budżet o 200 tysięcy złotych niż wcześniej. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo związane z kontuzjami czy innymi czynnikami, na które nie mamy wpływu. Tego nam w poprzednim sezonie zabrakło i nie mieliśmy rezerwy na wypadek problemów.

Był to dla nas bardzo ciężki sezon, ale dużo się nauczyliśmy. Wiemy jakie popełniliśmy błędy przy budowaniu zespołu i postaramy się wyciągnąć wnioski.

Cały wywiad dostępny: Rewolucja w klubie EBL. „Niektórzy chcieli tylko przetrwać i zarobić pieniądze”

 

Komentarze 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rewolucja w Mieście Szkła Krosno. Janusz Walciszewski, prezes: „Był to dla nas bardzo ciężki sezon, ale dużo się nauczyliśmy.”

zaloguj się

masz newsa? wrzuć go do nas!

Nie masz konta?
rejestracja

zresetuj hasło

Wróć do
zaloguj się

rejestracja

zarejestruj się i stwórz lub dołącz do grupy, która Cię interesuję

Captcha!
Wróć do
zaloguj się