PTG Sokół Łańcut z kompletem punktów po zwycięstwie nad KK Warszawa

PTG Sokół Łańcut z kompletem punktów po zwycięstwie nad KK Warszawa.

W meczu 2. kolejki 1 ligi mężczyzn PTG Sokół Łańcut podejmował u siebie zespół KK Warszawa.

Zespół z Łańcuta po pierwszym ligowym zwycięstwie zwłaszcza przy porażce rywala wydawał się być w tym spotkaniu faworytem.
W zasadzie od początku spotkania miejscowi zdawali się to potwierdzać.
Mimo przegranej walki o piłkę to gospodarze zdobyli pierwsze punkty w tym spotkaniu.

Celnym trafieniem zza linii 6,75 popisał się Maciej Klima.
Koszykarze z Warszawy szybko odpowiedzieli zdobywając 2 punkty za sprawą Dariusza Sarnackiego.

Kolejne punkty dla Sokoła to ponownie 3 pkt tym razem rzucone przez Bartłomieja Karolaka.
W pierwszej kwarcie miejscowi byli zdecydowanie lepsi zwłaszcza w tym aspekcie co pozwoliło się im wysunąć na koniec tej części spotkania na wyraźne prowadzenie 23:16.

Druga kwarta miała bardziej wyrównany przebieg w której tym razem pierwsze punkty zdobili goście z Warszawy.

Przy wyniku 30:23 koszykarze Sokoła Łańcut zdobyli 9 pkt z rzędu i na niespełna 3 minuty przed końcem spotkania prowadzili 16 punktami.
Do końca kwarty punkty zdobywali już tylko Warszawianie.
Wynik po połowie spotkania 39:30 dla gospodarzy.

Kolejny etap  gry od zdobyczy punktowej rozpoczął zespół Sokoła a w tym okresie spotkania wyróżniał się Marek Zywert który jak się później okazało został wybrany zawodnikiem meczu.
Na 10 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników było 63:51.

Ostatnia kwarta spotkania to minimalne prowadzenie gospodarzy którzy raczej skoncentrowali się na tym by uniknąć niepotrzebnych emocji i nie dać rywalom szans na odwrócenie losów meczu.

Nic złego w tym spotkaniu koszykarzy z Łańcuta nie spotkało bowiem na nie wiele zdało się 18 punktów rzuconych przez Michała Wojtyńskiego i z kompletem punktów zasiadają na 5 miejscu w ligowej tabeli.

Sokół Łańcut – KK Warszawa 85:71 (23:16, 16:14, 24:21, 22:20)

Sokół Łańcut: Sadło 16, Marek Zywert 16, Klima 12, Kulikowski 12, Parszewski 9, Włodarczyk 9, Karolak 6, Kamil Zywert 5, Inglot 0, Warszawski 0.

KK Warszawa: Wojtyński 18, Hybiak 12, Rudko 9, Jaremkiewicz 8, Çalişkan 7, Koźlók 5, Sarnacki 4, Zapert 4, Motel 2, Pietkiewicz 2, Iwanowicz 0, Jankowski 0.

Komisarz: Krzysztof Puchałka Sędziowie: Marek Czernek, Tomasz Langowski, Mateusz Skorek