Porażka Miasta Szkła Krosno ze Startem Lublin po dramatycznym meczu

Miasto Szkła Krosno uległo Startowi Lublin 69-71 po emocjonującym meczu. Mecz kontuzją okupił Anton Gaddefors, który prawdopodobnie skręcił kostkę w drugiej kwarcie meczu.

Miasto Szkła Krosno ponownie przespało pierwszą kwartę. Mecz zaczęł się od prowadzenia TBV Startu Lublin 13-4. Później Lublinianie powiększali przewagę i po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał rezultat 11-27.

Od drugiej odsłonie tego meczu zaczęła się pogoń podopiecznych Kamila Piechuckiego. Miasto Szkła wygrało w tych dziesięciu minutach 16-10 i po połowie meczu było 27-37.

W trzeciej kwarcie niesieni dopingiem kibiców koszykarze Miasta Szkła Krosno odrobili kolejne punkty i po trzydziestu minutach goście prowadzili zaledwie sześcioma punktami.

W ostatnich dziesięciu minutach gry w końcu gospodarze odrobili straty i wyszli nawet na dwu punktowe prowadzenie 58-56, ale zabrakło skuteczności w końcówce i dwa punkty padły łupem koszykarzy TBV Startu Lublin. Wygrali oni 71-69. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobyli James Washington aż 25 oraz Uros Mirković i Chavaughn Lewis po 11. Natomiast w drużynie Miasta Szkła najwięcej „oczek” zdobył Peter Alexis 15, Jakov Mustapić 13 i Krzysztof Jakóbczyk 12.

Miasto Szkła Krosno – TBV Start Lublin 69 – 71 (11:27, 16:10, 20:16, 22:18)