Porażka Miasta Szkła Krosno z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zdecydowała pierwsza kwarta

Koszykarze Miasta Szkła Krosno przegrali kolejny mecz Energa Basket Ligi. Tym razem ulegli MKS-owi Dąbrowa Górnicza 86-96. O wyniku spotkania w głównej mierze zdecydowała pierwsza kwarta.

W pierwszej odsłonie tego spotkania MKS Dąbrowa Górnicza osiągnęła sporą przewagę 25-10, którą powiększała przez cały okres dziesięciu minut. Ostatecznie gospodarze prowadzili z Miastem Szkła Krosno po pierwszej kwarcie 38-16(!).

W drugiej kwarcie przyjezdni nieco lepiej spisywali się w obronie i pozwolili ekipie z Dąbrowy Górniczej rzucić jedynie 19 punktów. Sami osiągnęli taki sam wynik i kwarta zakończyła się remisem i w meczu było 57-35.

Po zmianie stron lepiej radzili sobie podopieczni Kamila Piechuckiego. Jednak nie potrafili nawet przez chwilę zblizyć się punktowo do dobrze dysponowanej ekipy Jacka Winnickiego. Trzecia odsłona padła łupem gości, którzy wygrali 29-26.

W decydującej partii krośnianie wzięli się ostro do roboty. Natomiast straty z pierwszej partii okazały się za duże. Pomimo zdecydowanej wygranej w czwartej kwarcie 22-13 to zwycięstwo MKS-u Dąbrowy Górnicza ani przez moment nie było w tym meczu zagrożone. Ostatecznie gospodarze wygrali 96-86.

MKS Dąbrowa Górnicza – Miasto Szkła Krosno 96-86 (38-16, 19-19, 26-29, 13-22)