Polacy Drużynowymi mistrzami świata na żużlu!

Polska „husaria” zdobyła złoty medal w finale DPŚ na torze w Lesznie. Polacy w składzie: kapitan Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki zdobyli 13 złoty medal  w historii. Do liderującej Danii brakuje naszej reprezentacji już tylko dwa złote krążki. Srebrny medal przypadł w udziale Szwedom, a z brązu cieszyli się osłabieni brakiem zawieszonego, Grigorija Łaguty, Rosjanie.

Polacy od początku turnieju byli typowani na faworytów tych zawodów. Najgroźniejszymi rywalami mieli być Szwedzi i Rosjanie. Nikt nie liczył na dobrą dyspozycję Anglików. Komplet ludzi, piękna pogoda wszystko to złożyło się na fenomenalne zawody. Wśród Polaków najlepiej wypadł Maciej Janowski, ale każdy dołożył dużą cegiełkę do tego tryumfu, ponieważ każdy z naszych reprezentantów zanotował zdobyć dwu cyfrową.

W Szwecji nieziemsko pojechał Antonio Lindbaeck, który wywalczył 20 punktów. Do kompletu brakło mu jednego zwycięstwa. Odebrał mu je w 8. biegu Bartosz Zmarzlik. U Szwedów zabrakło czwartego ogniwa (Linus Sundstroem zdobył zaledwie 4 punkty), aby na poważnie Skandynawowie mogli myśleć o złotym medalu.

Dla Rosjan brązowy medal w zasadzie zdobył w pojedynkę Emil Sajfutdinow. Uzyskał 11 punktów, a jego koledzy dołożyli kolejno 3, 1 i 3 punkty.

Wielka Brytania nie zanotowała ani jednego zwycięstwa indywidualnego, a więc zasłużenie wypadła po za podium. Najlepiej punktujący Chris Harris zdobył tylko 7 punktów.