Po długiej walce Developres SkyRes przegrał półfinał z ŁKS Commercecon Łódź

Developres SkyRes Rzeszów przegrał mecz półfinałowy z ŁKS Commercecon Łódź w Hali na Podpromiu. Po 5 -setowych zmaganiach musiał uznać wyższość rywala.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie, choć Developres utrzymywał z czasem 2 punktową przewagę. Sytuacja zmieniła się drastycznie w połowie meczu, kiedy to po zremisowaniu do 15 siatkarki z Łodzi wyprzedziły rywalki i zaczęły mknąć bardzo pewnie ku piłce setowej. Ostatecznie wygrały partię z 7-punktową przewagą.

Druga część spotkania również należała do przyjezdnych, które już w pierwszych minutach pokazały dużą przewagę zarówno fizyczną jak i mentalną. Bardzo szybko doprowadziły one do 10-punktowej przewagi oraz zakończenia seta do 12.

W trzeciej partii gospodynie zaczęły pokazywać swoją siłę. Nastąpiło całkowite odwrócenie sytuacji i siatkarki z Rzeszowa mogły cieszyć się zwycięstwem swojego pierwszego seta do 14.

Ponowne wejście na boisko sprawiło, że rzeszowianki poczuły się coraz bardziej pewne siebie. Zdobywając coraz to większą przewagę, doprowadziły do zakończenia partii do 15.

Tie break rozpoczął się bardzo wyrównanie. Obie drużyny chciały pokazać na co je stać. Jednak kiedy jednopunktowa przewaga leżała po stronie gości (8:9), gospodynie zatrzymały się przy wyniku i nie dały rady pokonać zmierzających ku wygranej siatkarek z Łodzi. Ostatecznie zwyciężyły one z przewagą 6 punktów nad gospodyniami.

Developres SkyRes Rzeszów vs ŁKS Commercecon Łódź 2:3

(18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 15:9)

Developres SkyRes Rzeszów: Maja Tokarska, Kamila Witkowska, Jelena Blagojević, Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Katarzyna Zaroślińska-Król, Agata Sawicka (libero)

ŁKS Commercecon Łódź:  Regiane Bidias, Aleksandra Wójcik, Monika Bociek, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko, Marta Wójcik, Krystyna Strasz (libero)