PGE VIVE Kielce lepsze od SPR Stali Mielec

SPR Stal Mielec i PGE VIVE Kielce były pierwszymi zespołami które wybiegły na parkiety PGNiG Superligi w ramach 4. serii. Mistrzowie Polski zgodnie z przewidywaniami odnieśli pewne zwycięstwo.

SPR Stal Mielec została ograna przez PGE VIVE Kielce w 4. kolejce zmagań piłkarzy ręcznych. Kielczanie zwyciężyli pewnie, od początku meczu narzucając swój rytm. Po 6 minutach było 3-0. Dopiero wtedy Podkarpacki zespół zdobył swoją pierwszą bramkę. Do przerwy goście prowadzili 19-10.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i mecz zakończył się wynikiem 22-39. Najwięcej bramek w meczu po 5 zdobyli Blaz Janc, Manuel Strlek i Darko Djukić. Cztery bramki dla gospodarzy zdobył Tomasz Machocki.

SPR Stal Mielec – PGE VIVE Kielce 22:39 (10:19)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 3, Krępa 2, Janyst 2, Wypych 3, Skuciński 2, Mochocki 4, Kłoda, Sarajlić 3, Basiak 1, Kawka 1, Cuzić 1, Wojkowski, Ćwięka.

PGE VIVE: Szmal, Ivić – Jurecki 4, Bis 2, Dujszebajew 3, Kus 1, Aginagalde 4, Bielecki 4, Jachlewski 1, Strlek 5, Janc 5, Jurkiewicz 2, Zorman 2, Mamić 1, Djukić 5.