Pewne zwycięstwo KS DevelopRes Rzeszów

W 11 kolejce spotkań ligi siatkówki kobiet ekipa KS DevelopRes Rzeszów pewnie pokonuje we własnej hali zespół Impelu Wrocław 3:0.

Mecz pomiędzy siatkarkami ze stolicy naszego województwa w starciu z Impelem Wrocław od początku do końca układał się po myśli trenera Lorenzo Micelliego który perfekcyjnie przygotował zespół do tego spotkania.

Ekipa KS DevelopRes Rzeszów bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, od początku dominując nad przeciwniczkami wygrywając pierwsze 5 pojedynków.

Wrocławianki zaczęły stawiać opór, jednak gospodynie wciąż nie pozwalały na złapanie kontaktu pewnie utrzymując szybko wypracowaną przewagę.

Pierwsza część spotkania zakończyła się pewnym zwycięstwem naszych siatkarek 25:17  w której to 80% skutecznością mogła się pochwalić późniejsza MVP meczu Monika Ptak.

Drugi set podobnie jak pierwszą część spotkania od zdobyczy punktowej rozpoczęła Helene Rousseaux.

Tym razem jednak rywalki z Wrocławia wyszły na parkiet hali Podpromie bardziej skoncentrowane i  nie pozwoliły na równie świetny początek w wykonaniu KS DevelopResu Rzeszów.

Na niewiele zdała się jednak ambitna postawa siatkarek Impelu bowiem nasze siatkarki pozwoliły na ugranie tylko jednego punktu więcej niż w poprzedniej partii i tego seta również wyraźnie  zwyciężyły 25 :18

Kolejny set znów rozpoczął się od punktowej zdobyczy Helene Rousseaux.

Dobra gra rzeszowianek oraz błędy siatkarek z Wrocławia pozwoliły gospodyniom szybko objąć prowadzenie a następnie odskoczyć nawet na 5 punktów.

Takiej przewagi nasze siatkarki nie mogły zmarnować.
Ostatecznie 3 odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem DevelopResu Rzeszów 25:20.

Wygrana nad ekipą Impelu Wrocław pozwoliła na utrzymanie się w czołówce ligowej tabeli w której to zespół KS DevelopRes Rzeszów z 13 punktami zajmuje 3 lokate.

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW vs IMPEL WROCŁAW 3:0 (25:17, 25:18, 25:20)