Passa bez porażek na własnym boisku trwa. Developres SkyRes Rzeszów znów triumfuje

Rzeszowianki zanotowały kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. Mimo zaciętego pojedynku udało im się pokonać zespół z Piły. Statuetka MVP trafiła do Michaeli Mlejnkovej.

Spotkanie rozpoczęło w sposób wyrównany, jednak między innymi dzięki serwisom Michaeli Mlejnkovej, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu, gospodyniom udało się odskoczyć na pięć oczek. Przewaga ta stale się powiększała, co poskutkowało zakończeniem seta 25:15.

Zwyciężczynie pierwszej partii dobrze wystartowały w kolejnej. Jednak tylko początek należał do rzeszowianek. Bardzo szybko punkty odrobiły siatkarki z Piły i to one triumfowały w tej odsłonie.

Kolejne wejście na boisko było bardzo zaciekłe. Każda z drużyn walczyła niezwykle mocno o każdy punkt. Aczkolwiek i w tym secie przyjezdne okazały się lepsze.

Czwarta partia rozpoczęła się czteropunktowym prowadzeniem gości. Dało to motywację gospodyniom do odrobienia przewagi. Zremisowały one w 14 punkcie i nie dały się już wyprzedzić rywalkom.

Ostatni set również zaczął się zdobywaniem punktów przez przyjezdne. Sytuacja jednak zaczęła się bardzo szybko zmieniać na korzyść rzeszowianek, które zakończyły spotkanie 15:9.

Developres SkyRes Rzeszów- Enea PTPS Piła 3:2

(25:15, 20:25, 22:25, 25:18, 15:9)

Developres SkyRes: Rabka, Mlejnkova, Witkowska, Hatala, Blagojević, Hawryła, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Tokarska, Zaroślińska-Król, Barakowa, Żabińska.

Enea PTPS: Azizova, Trojan, Strantzali, Stencel, Szpak, Kaczorowska, Pawłowska (libero) oraz Chrzan.

(fot. archiwum Developres SkyRes Rzeszów)