Nowy system play-off siatkarskiej PlusLigi

W siatkarskiej PlusLidze po raz kolejny zmieniono system rozgrywek. W fazie play-off o mistrzostwo Polski walczyć będzie najlepsze sześć zespołów po rundzie zasadniczej.
Dwie drużyny, które zajmą miejsca pierwsze i drugie od razu znajdą się w półfinale, natomiast cztery kolejne zagrają o prawo gry na tym etapie – mówi rzecznik Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Kamil Składowski cytowany przez sewis Echo Dnia. Prezesi klubów męskiej ligi spotkali się w Uniejowie.
W walce o półfinał rywalizować będą drużyny z miejsc 3 i 6 oraz 4 i 5. Zeszłoroczny systemem mecz i rewanż z ewentualnym złotym setem według szefów klubów nie sprawdził się. Teraz drużyny rywalizować będą do dwóch zwycięstw, a trzeci mecz będzie odbywał się na boisku zespołu, który był wyżej klasyfikowany w fazie zasadniczej.
Ponadto dwie najgorsze ekipy rundy zasadniczej opuszczą PlusLigę, a zespoły z miejsc 13. i 14. będą rywalizować o uniknięcie barażu z vice-mistrzem 1. ligi.
W czwartek oficjalnie dokonano zmiany wśród akcjonariuszy PlusLigi, bo decyzją rady nadzorczej w poczet członków przyjęty został Aluron Warta Zawiercie, który zastąpił AZS Częstochowa.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi