Nowi zawodnicy w Ciarko KH 58 Sanok

Rafał Ćwikła, Karol Michalski i Patryk Dobrzyński i Hubert Demkowicz to nowi zawodnicy Ciarko KH 58 Sanok. Ponadto wychowankowie sanockiego hokeja, czyli Kamil Olearczyk, Maciej Bielec i Mateusz Wilusz podpisali umowy na sezon 2017/2018.

Rafał Ćwikła to napastnik, wychowanek KH 58 Sanok. 28 latek w poprzednim sezonie występował w Polskiej Hokej Lidze, w drużynie z Torunia. 21-letni Karol Michalski jest napastnikiem. Z sanockimi juniorami świętował dwa tytuły mistrza Polski. W zeszłym sezonie grał w Naprzodzie Janów. 20-letni Patryk Dobrzyński to również napastnik. W Sanoku rozpocznie swoja przygodę z seniorskim hokejem. Wcześniej grał w zespołach juniorskich w Czechach. Hubert Demkowicz wraca po roku do KH 58 Sanok. 24-letni obrońca podpisał roczny kontrakt.

Działacze ciągle poszukują wzmocnień do składu, aby jak najlepiej zaprezentować się w 2 lidze słowackiej.

– Cały czas rozmawiamy z zawodnikami. Założyliśmy sobie określony poziom wydatków związanych z wynagrodzeniami. Dla dobra tego projektu nie możemy robić wyjątków, musimy trzymać się budżetu. W połowie miesiąca powinniśmy mieć skompletowaną kadrę na najbliższy sezon – mówi Jakub Górski cytowany przez hokej.net

W pierwszym treningu na lodzie w Arenie Sanok uczestniczyło 12 hokeistów, m.in. Mateusz Skrabalak, Arkadiusz Mielniczek, Kacper Wojciechowski. Klub chce przed ligą rozegrać jakieś mecze sparingowe.

Przed rozpoczęciem sezonu planujemy rozegranie kilku spotkań towarzyskich, mamy oferty z Polski oraz ze Słowacji. Ustalamy szczegóły, gdzie kiedy i miałyby odbyć się te mecze – dodaje Górski.

Jeśli nic się nie zmieni to KH 58 Sanok rozpocznie sezon 16 września wyjazdem do Trebiszowa. Natomiast 23 września na Arenę Sanok przyjedzie ekipa MHK Humenne. Będzie to starcie dwóch miast partnerskich.

Źródło: hokej.net/ własne

 

 

 

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi