Mistrzynie Polski rozgromione przez Developres SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes Rzeszów pokonał siatkarki z Chemika Police w 4-setowym meczu na Hali Podpromie. MVP została Maja Tokarska.

Pierwszy set rozegrany przez rzeszowianki nie zapowiadał im zwycięstwa. Mimo że gra z początku była wyrównana, to siatkarki z Polic zaczęły szybko przeważać na boisku. Udało im się wyjść na 5-punktowe prowadzenie. Rzeszowianki nie dawały jednak za wygraną i odrobiły wynik w 16 punkcie. Na tym ich determinacja się zakończyła, Chemik ponownie wyszedł na prowadzenie kończąc seta do 19.

Kolejna odsłona przyniosła zupełnie inny obrót. To rzeszowianki wiodły prym odskakując na 6 oczek od rywalek. Przyjezdne próbowały gonić wynik, jednak gospodynie utrzymywały wysoką przewagę do ostatniej piłki.

Trzecia partia z początku zapowiadała się spokojnie. Drużyny szły punkt za punkt, co zmieniło się dopiero w połowie gry, kiedy to rzeszowianki miały na swoim koncie 4 punkty więcej. Od tamtego momentu zaczęły coraz bardziej uciekać rywalkom. Po 3 asach serwisowych Mai Tokarskiej gospodynie doprowadziły wynik do końca.

Czwarty set był tylko formalnością. Siatkarki z Developresu rozpoczęły od 4-punktowej przewagi i nie oddały jej już Chemikowi do końca. Ostatnią partię gospodynie zwyciężyły 25:20.

Developres SkyRes Rzeszów- Chemik Police (3:1)

(19:25, 25:18, 25:15, 25:20)

MVP: Maja Tokarska