Minimalna porażka Miasta Szkła Krosno z Asseco Gdynią

(fot.facebook.com/BasketKrosno - Dariusz Błażejowski)

Koszykarze Miasta Szkła Krosno minimalnie, bo zaledwie dwoma punktami ulegli na wyjeździe Asseco Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 87-85.

Miasto Szkła Krosno bardzo źle zaczęło mecz na wyjeździe z Asseco Gdynią. Koszykarze z Podkarpacia przegrali pierwszą kwartę aż 18 punktami (37:19). Asseco Gdynia trafiło aż 8 razy zza linii 6,75.

Druga kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się jedno punkowym zwycięstwem przyjezdnych, ale wciąż przewaga Asseco była zdecydowana.

Po przerwie podopieczni Kamila Piechuckiego zabrali się za odrabianie strat i ponownie wygrali kwartę tym razem trzema punktami, ale wciąż nie mieli kontaktu z gospodarzami.

Czwarta odsłona środowego pojedynku to koncert Miasta Szkła Krosno. Przyjezdni rzucili aż 26 punktów, gospodarze zaledwie 14. Jednak przewaga z pierwszej kwarty wystarczyła Asseco aby sięgnąć po zwycięstwo. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili Mikołaj Witliński – 21, Krzysztof Szubarga – 15 oraz Przemysław Żołnierewicz -13.

Natomiast najlepiej punktującymi w ekipie Miasta Szkła Krosno byli JayVaughn Pinkston, który zdobył 23 „oczka” oraz Anton Gaddefors i Krzysztof Jakóbczyk. Odpowiedni rzucili 16 i 14 punktów.

Asseco Gdynia – Miasto Szkła Krosno 87-85 (37:19, 21:22, 15:18, 14:26)

Asseco Gdynia: Bartosz Jankowski, Marcel Ponitka, Krzysztof Szubarga, Mikołaj Witliński, Maciej Leszczyński, Piotr Szczotka, Filip Put, Karol Kamiński, Michał Kołodziej, Przemysław Żołnierewicz, Jakub Garbacz, Dariusz Wyka

Miasto Szkła Krosno: Dariusz Oczkowicz, Grzegorz Grochowski, Jakov Mustapić, Dāvis Lejasmeiers, Marcin Sroka, Damian Pogoda, Anton Gaddefors, Michał Musijowski, Peter Alexis, JayVaughn Pinkston, Krzysztof Jakóbczyk