Miasto Szkła Krosno wygrywa po raz drugi w sezonie. Pokonali Spójnie Stargard

Miasto Szkła Krosno wygrało po raz drugi w sezonie. (fot. Dariusz Błażejowski)

Miasto Szkła Krosno wygrało po raz drugi w sezonie. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego ograli Spójnię Stargard i opuścili ostatnie miejsce w tabeli Enea Basket Ligi.

Początek meczu należał do gości. Spójnia Stargard osiągnęła przewagę sześciopunktową. Następnie Miasto Szkła Krosno odpowiedziało serią i doprowadziło do remisu, ale później znów goście trafili 13 punktów z rzędu i osiągnęli prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Doskonale w ekipie gości spisywał się Anthony Hickey. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było 46-49.

Po zmianie stron jednak losy meczu odwróciły się o 180 stopni. Bardzo dobre zawody rozgrywał Jordan Loveridge oraz były kapitan ekipy z Krosna – Dariusz Oczkowicz. Ostatecznie w trzeciej kwarcie wygrali gospodarze i objęli jednopunktowe prowadzenie przed ostatnimi dziesięcioma minutami gry.

Czwarta kwarta to pokaz siły „Biało-Zielonych”. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno wygrało 93:76. Tym samym gospodarze opuścili ostatnie miejsce w tabeli Enea Basket Ligi.

Miasto Szkła Krosno – Spójnia Stargard 93:76 (17:21, 29:28, 16:12, 31:15)