Miasto Szkła Krosno rozpoczyna drugą rundę. Na początek GTK Gliwice

W najbliższą niedzielę koszykarze Miasta Szkła Krosno rozpoczną rundę rewanżową Energa Basket Ligi. Zagrają z GTK Gliwice na wyjeździe.

Przeciwnikiem Miasta Szkła Krosno będzie zespół GTK Gliwice. Zespół z Gliwic pod wodzą Pawła Turkiewicza dość dobrze radzi sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej, biorąc pod uwagę, że większość pojedynków rozegrał na wyjeździe. Przedłużający się termin oddania nowego obiektu sportowego spowodował, że  zespół rozgrywa mecze od grudnia w mieszczącej około 400 miejsc hali Centrum Kulturalno-Sportowego Łabędź. Po 16. kolejkach z 16 punktami Gliwiczanie zajmują 16 miejsce w tabeli. Beniaminek z Gliwic aż 3 krotnie wracał z meczów wyjazdowych z tarczą ( Trefl Sopot, Legia Warszawa, AZS Koszalin). W Nowym Roku zespół GTK rozegrał mecz derbowy we własnej hali z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Nieoczekiwanie drużyna z Zagłębia uległa podopiecznym Pawła Turkiewicza 83:77.

W pierwszej rundzie starcie obu drużyn zakończył się zwycięstwem Biało-Zielonych 82:76. Najskuteczniejszymi zawodnikami Miasta Szkła Krosno w tym pojedynku byli: Krzysztof Jakóbczyk, Davis Lejasmeiers i Jakov Mustapić po 15 punktów. W drużynie gości najlepiej punktowali: Lukas Palyza – 19 punktów i Maverick Morgan 15 punktów.

Krośnianie do niedzielnego pojedynku przystąpią osłabieni brakiem kontuzjowanego Antona Gaddeforsa, który w ostatnim pojedynku przeciwko TBV Start Lublin doznał kontuzji stawu skokowego. Czy dysponujący wąską kadrą Krośnianie dotrzymają kroku grającym, w ostatnich meczach, solidny basket Gliwiczanom? Dowiemy się już w niedzielę.

Początek spotkania w Gliwicach w niedzielę 14 stycznia o godzinie 18:00. Mecz dostępny będzie także na portalu www.emocje.tv (transmisja płatna).

Źródło: basketkrosno.pl / własne

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi