Miasto Szkła Krosno przegrało ze Startem Lublin

W drugiej kolejce Energa Basket Ligi Miasto Szkła Krosno uległo TBV Startowi Lublin 73-87. Do połowy czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Jednak w końcowych fragmentach meczu goście przyśpieszyli i zdecydowanie wygrali.

Początek meczu należał do koszykarzy Miasta Szkła Krosno. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego wypracowali sobie dziewięciopunktową przewagę. W drugiej kwarcie TBV Start Lublin odrobił całą przewagę gospodarzy i to goście schodzili z jednopunktową przewagą na przerwę.

W drugiej kwarcie ponownie lepsi okazali się koszykarze Miasta Szkła i przed ostatnią kwartą był remis w meczu. Decydująca partia rozpoczęła się do prowadzenia Biało-zielonych, ale kluczowe okazało się wykluczenie z gry Filipa Puta. Zawodnik ten w połowie czwartej odsłony został odesłany do szatni po pięciu faulach. Od tamtej pory na parkiecie dzielili i rządzili przyjezdni i zdecydowanie wygrali aż 14 punktami.

Miasto Szkła Krosno – TBV Start Lublin 73:87 (24:15, 17:27, 20:19, 12:26)