Miasto Szkła Krosno po prawdziwym thrillerze pokonuje Wilki Morskie Szczecin!

W ramach 4. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki zespół Miasto Szkła Krosno po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonuje ekipę King Winki Morskie Szczecin 98:95.

Początek i cała 1 część spotkania zdecydowanie należała do zespołu King Wilki Morskie Szczecin którą to goście zwyciężyli aż 33:13.

W drugiej odsłonie spotkania goście potrafili jeszcze przez chwilę zwiększyć prowadzenie nad zespołem Miasto Szkła Krosno jednak miejscowi wykazali się w tym spotkaniu ogromną wolą walki i skrupulatnie zmniejszali straty do świetnie dysponowanego rywala.

Ostatecznie po połowie spotkania podopieczni Michała Barana schodzili na przerwę z 15-punktową stratą i wiarą na odwrócenie losów meczu.

3 odsłona meczu zapewniła licznie zebranym kibicom na emocję do samego końca bowiem w tej fazie spotkania to zespół z Krosna prezentował się lepiej od rywali i zdołał zmniejszyć przewagę już tylko do 8 punktów.
Wilki Morskie Szczecin prowadziły 72:64.

W ostatniej kwarcie przyjezdni ze Szczecina grali z nadzieją że uda im się utrzymać już nie tak okazałą przewagę jaką mieli na początku spotkania, jednak na niespełna 2 minuty przed końcem meczu to ekipa z Krosna wysunęła się na prowadzenie 82:79.

Ambitna postawa miejscowych kosztowała jednak mnóstwo sił dzięki czemu także Wilki Morskie zdołały pierwszy raz w tym spotkaniu odrabić straty.

W efekcie po 4 kwartach obie ekipy posiadały na swym koncie po 86 punktów.

O rozstrzygnięcie losów spotkania zadecydować musiała pięciominutowa dogrywka.

Wydawać się mogło że więcej sił w tym spotkaniu stracili gospodarze jednak ambitna postawa, determinacja i wola walki pozwalały z nadzieją patrzeć na to co przyniesie dogrywka.

W niej emocji również nie zabrakło a zespół Miasta Szkła Krosno ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężył po prawdziwym thrillerze 98:95.

Miasto Szkła Krosno – King Wilki Morskie Szczecin 98:95 (13:33, 22:17, 29:22, 22:14, 12:9)

MSK: Gaddefors 29, Pinkston 21, Mustapić 17, Sroka 11, Hajrić 8, Oczkowicz 7, Grochowski 3, Jakóbczyk 2, Alexis. Trener: Baran.

King: Kikowski 30, Bartosz 20, Diduszko 11, Gavin 9, Harris 8, Paliukenas 6, Jogela 5, Diestiatnikov 4, Kowalczyk 2, Jonuska. Trener: Budzinauskas.